BOND VAN BOERINNEN ea.PL. VROUWEN Aid. Wieringenaeer. De CURSUS ZIEKENVERPLEGING begint ZATERDAG 21 NOV. 3 geb. ML Werk te Sloetderp. Kroniek no. 49, 16e jaargang, 2008/1 December 1936. Lezing door Mevr. Winia met de titel: "Goed doordacht huishouden". Januari 1937: Inleiding door Mej. Piet over "Goed handwerken". Bijna aile leden geven zich op voor een handwerkcursus. Hieronder een advertentie in de Wieringer Courant van november 1937. Bij voldoende deelname wordt DINSDAG AVOND 7 aar ook een cursus gegeven, dik dan 24 Nov. begint. Aangifte vóór 20 Nov. bij de Secr. Sloot weg 4, alootdorp. miess Begin januari 1938 meent het bestuur er goed aan te doen om verder in die maand geen bijeenkomsten te houden "i.v.m. de te verwachten blijde gebeurtenis". (Waarschijnlijk wordt hier de aanstaande geboorte van prinses Beatrix bedoeld. Red.) 1 febr. 1938 start de cursus "Kleine reparaties in de huishouding, leerbewerking enz." door Mej. Strijker. 9 nov. 1939. Lezing van mevr. Labberton over "Opvoedingsfouten die vermeden kunnen worden". In september 1939 zijn er twee uitstapjes: 6 sept. naar de Zuivelfabriek Lutjewinkel en op 12 sept. naar de Tapijtfabriek te Leiderdorp. In juni 1939 wil de Landelijke Bond van Boerinnen e.a. Plattelandsvrouwen haar congres houden in hotel "Smit" te Middenmeer. De nieuwe grote beurszaal is net niet op tijd gereed gekomen, zodat er werd uitgeweken naar zalen in Alkmaar. Oktober 1939. Mej. Koekoek van de Vrouwen Elektriciteitsvereniging houdt een lezing over "Electrisch wasschen" De lezing wordt toegelicht met lantaarnplaatjes. November 1940. Mevr. Ooms - Vinkers, propagandiste van de Nederlandsche Zuivel Centrale spreekt over "Onze voedselvoorziening in oorlogstijd". In 1941 werden er twee cursussen georganiseerd, t.w. "Het verbouwen van groenten in eigen tuin" en "Van oud nieuw maken". In de verdere oorlogsjaren zijn er nog maar weinig bijeenkomsten. Tijdens de Onderwaterzetting organiseert de Afdeling enkele bijeenkomsten in café Laan te Winkel. Op 23 jan. 1947 wordt een dameszangkoor opgericht. Diligente is mevr. Breebaart. Mevr. A. Schagen-Rol verzorgde jarenlang de pianobegeleiding. Sinds 1964 is de leiding van het koor, dat nog wekelijks bijeenkomt in "De Oude Beurs", in handen van Mevr. Hannie Hoekenga- Wouthuis. In 1960 werd er een tuinclub opgericht. Eén van de initiatiefneemsters was Mevr. M. van Nieuwenhuyzen-Scheygrond. wjd.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2008 | | pagina 32