Twee foto's van de tentoonstellingsruimte. Links van deze grote ruimte treft u de ontmoetingsruimte aan. Daar staat een grote tafel met een tiental stoelen daar omheen. In deze kamer kunt u de vele fotomappen inzien, boeken of tijdschriften e.d. lezen en vooral ook andere bezoekers ontmoeten en dan verhalen ophalen over die (goede) oude tijd. Aan deze kamer grenst een groot aangepaste invaliden toiletruimte. Kroniek no. 49, 16e jaargang, 2008/1 Achter het centrale bureau vindt u de archiefruimte van zo'n 2 bij 8 meter. In dit vertrek ligt het archiefmateriaal opge slagen, door de dames van de Archiefcommissie alles keurig in dozen gecatalogiseerd. Daar vind je alle jaargangen van de Wieringermeerbode en verslagen, notulen en fotoboeken van (oude) verenigingen, stichtingen en instellingen in de polder. Ook zijn alle boeken hier gearchiveerd aanwezig. Bezoekers mogen hier niet zelf historisch materiaal gaan zoeken. Dat wordt zonodig voor u gedaan. Een vochtvreter in deze kamer moet er voor zorgen dat het (papieren) materiaal in goede conditie blijft. De archiefruimte. Gaat u na het binnenkomen direct rechtdoor dan komt u in een grote ruimte waar gebruikelijk de tentoonstellingen zijn te zien. Hier staan verschillende vitrinekasten en -tafels en hangen de kaartenhouders aan de wand. Ook bevindt zich in deze ruimte het centrale bureau, de computer en de videozuil waar je als gast d.m.v. zelfbediening de vele foto's uit het archief kunt bekijken. Foto's bekijken in de ontmoetingsruimte. 19

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2008 | | pagina 21