Mag ik me even voorstellen Kroniek no. 49, 16e jaargang, 2008/1 gebruiksvoorwerpen e.d. uit een ver verleden. Recentelijk werd er nabij het Robbenoordbos tijdens graafwerkzaam heden een boomstamkano van zo'n acht meter lengte gevonden. Verpakt in een stalen bekisting wacht dit wrak in Lelystad op een behandeling ter conservering. Natuurlijk zijn alle vondsten uit de polderbodem niet bekend bij Ina Hoogen- bosch. Er zullen mensen zijn die gevonden voorwerpen uit een ver verleden thuis in een kast hebben liggen, of misschien op de schoorsteenmantel hebben staan. Mocht dat bij u het geval zijn dan wil zij dat graag weten. Ze komt dan het historische object niet bij u weghalen, (gaat ook niet graven op uw land), maar wil het voorwerp wel graag op de foto vastleggen. En, wie weet is zij in staat iets te vertellen over de ouderdom van de vondst. In ieder geval wil zij de vindplaats registreren. Heeft u scherven of andere dingen gevonden, hetgeen enkele weken terug nog gebeurde op een akker nabij een boerderij, neem dan contact op met Ina Hoogenbosch-Glas te Wieringerwerf, telefoon: 0227 6028 77. Veel leden van het Historisch Genootschap Wieringermeer kennen mij al jaren. Voor sommigen van hen heb ik helemaal geen geheimen meer. Er zijn er echter ook velen die mij nog nooit hebben ontmoet. Ik weet van hun bestaan, maar kennen van gezicht doe ik ze niet. Daarom is het goed mezelf eens aan u voor te stellen en tegelijkertijd uit te nodigen eens bij me aan te komen. De koffie staat altijd klaar. Ik ben het Genootschapshuis. Mijn adres is Brugstraat 11 te Middenmeer. Hieronder zie je mijn voorgevel. Met enige trots van mijn kant wordt deze gesierd met het portret van Dr. Ir. Cornelis Lely. De voorgevel van het Genootschapshuis. Tijdens de openingsuren kunt u zonder bellen bij mij binnenstappen. U betreedt dan eerst een kleine hal. Wanneer u daarna rechtsaf gaat komt u in het keukentje, waar de gastvrouw of -heer de koffie voor u heeft gezet. Gaat u linksaf, langs de trap die naar de eerste verdieping leidt, dan komt u in de kopieerkamer, alwaar bezoekers - zo ze dat wensen - video banden kunnen bekijken. Kijkje in de kopieerkamer. 18

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2008 | | pagina 20