Kroniek no. 49, 16e jaargang, 2008/1 op een stoel ging staan. De verhalen worden dan steeds mooier. Helaas de kring van je jeugd wordt steeds kleiner. Volgens de juf waren we een bevoorrechte groep, want er was net een nieuwe taaispelling (MARCHANT). De dubbele 00 en ch achter een s waren vervallen. Alle nieuwe spellingen die daarop gevolgd zijn heb ik niet bij kunnen benen. Ik ben blij dat de computer aangeeft als ik een woord fout schrijf. Dus alles voor niets geleerd? Een grote verandering. Herfst 1937 kon mijn vader een boerderij pachten aan de Oudelanderweg, waar we 15 maart 1938 zijn gaan wonen. Het was allemaal wel heel spannend. Fietsen moest nog geleerd worden. Het zal wel een derdehands fiets geweest zijn op de groei gekocht. Eigenlijk te groot. Om bij de trappers te komen waren die voorzien van houten klossen. Doordat je niet met je benen bij de grond kwam, ging afstappen niet vanzelf. Daarom liet ik me in het begin maar in een heg vallen. Later zocht je om af te stappen maar steun tegen een muur of een boom. Je werd er steeds handiger in. Er gebeurde op de boerderij veel nieuwe dingen waar je vertier in zocht. Maar zo af en toe miste je toch het dorpsleven. Volgens zeggen was ik daar niet altijd even braaf geweest. Een 30 jaar later werd ik daar nog eens aan herinnerd. In een winkel was mevrouw Verbruggen (de buren van Veldhoen), ze keek me aan en zei: 'Ben jij Bassie Blijdorp?' 'Een donderstraal was je'. Daarna werd nog eens mijn doopceel gelicht, alle ondeugden, waar ik me zelf niet van bewust was, werden ten aanhore van het publiek breed uitgemeten. Voor mij was het interessant om met de geschiedenis van Middenmeer uit mijn jeugd bezig te zijn. Je bent er zelf bij betrokken geweest. Mogelijk is het, doordat je ouder wórdt en bént, dat je je jeugdjaren gaat idealiseren en alles door een roze bril terugziet. Het was ondanks de crisistijd voor mij een mooie periode. Er was stof genoeg verzameld om het verhaal nog veel langer te maken. Misschien is het al te lang en begint het de lezer te vervelen. Vergeef het me. Bas Blijdorp Sr. De driejarige Basje Blijdorp met zijn oom op de stoep bij de voordeur aan de Kanaaiweg, 1933. 16

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2008 | | pagina 18