NOTULEN VAN DE JAARVERGADERING Kroniek no. 49, 16e jaargang, 2008/1 van 12 februari 2008 om 20.00 uur in "De Oude Beurs te Middenmeer. Opening De voorzitter opent de vergadering en heet een ieder van harte welkom, ondanks de vele vergaderingen elders in de polder is de belangstelling goed. De heer Meeuwsen bedankt de leden die 11 december 2007 aanwezig waren bij het afscheid van mevrouw Teeling-Geers, die ook nog een Koninklijke onderscheiding mocht ontvangen voor haar vele werk voor het Genootschap. Ook een dringende vraag van de voorzitter of men voortaan via automatische incasso de contributie wil betalen. Er waren afgelopen jaar 60 "wanbetalers". Deze zijn door de voorzitter alten persoonlijk benaderd. De meerderheid heeft alsnog betaald. Tevens komt aan de orde het verhaal over de onderwaterzetting in de "Schager Courant" van 9 januari 2008. Dit is door veel inwoners van onze polder met verbazing gelezen. Het is heel jammer dat dit door mevrouw Teeling-Geers onjuist naar buiten is gebracht. Via een inge zonden stuk in dezelfde Courant is dit door de voorzitter geschreven dat dit geheel onjuist is en het Genootschap hier geheel buiten staat. Goedkeuring van de notulen De notulen van de jaarvergadering van 13 februari 2007, opgenomen in de Kroniek nummer 46, worden met algemene stemmen goedgekeurd. Jaarverslag van de secretaris De waarnemend secretaris de heer Siep Veenstra, geeft een overzicht van de gebeurtenissen en activiteiten van het afgelopen jaar. Dit is voor kennisgeving aangenomen. Jaaroverzicht 2007 van de penningmeester De penningmeester heeft voor ieder een A4-tje met een overzicht van baten en lasten en de begroting 2008. Na uitleg van deze getallen komt de penningmeester tot de conclusie dat de vereniging er goed voor staat. De kascontrolecommissie, bestaan de uit de heren Juurlink en Zuidhof, heeft alles gecontroleerd en akkoord bevonden. Nieuw lid voor de kascontrolecommissie, de heer W. Rooks, aftredend de heer Zuidhof. Uitloting renteloze leningen, de voorzitter wordt hierbij geassisteerd door mevrouw H. List. De volgende nummers werden uitgeloot, 99007, 99035, 99044, 99050, 99083, 99146, 99152 en 99198. De personen die uitgeloot zijn krijgen schriftelijk bericht van de secretaris. Bestuursverkiezing Daar mevrouw Teeling-Geers afgelopen jaar is gestopt met het secretariaatswerk stelt het bestuur voor de heer H. Roelofsen uit Middenmeer te benoemen. De heer J. de Putter heeft wegens gezondheidsklachten bedankt als bestuurslid. Voor hem stelt het bestuur voor de heer M.J. Kooien uit Wieringerwerf. De vergadering gaat met algemene stemmen akkoord met de benoeming van de nieuwe Bestuursleden. Rondvraag De heer A. Kerckhaert, vraagt hoe het staat met de brandveiligheid van het gebouw van het Genootschap. Het is een oud gebouw van vóór de onderwaterzetting. Alle vloeren en dak van hout, dus bij brand een groot probleem. "Extra verzekeren van de inboedel heeft geen zin daar de meeste spullen toch niet te vervangen zijn", meent de voorzitter. 8

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2008 | | pagina 10