Kroniek no. 48, 15e jaargang, 2007/3 pachters orde en zindelijkheid in schuren en stallen te wenschen overlieten. Hun werd schriftelijk aangezegd daarin verbetering te brengen, waaraan zij bij later ingesteld onderzoek bleken gevolg te hebben gegeven. Ook de contact-commis sie uit de plaatselijke landbouworgani saties werd verzocht de aandacht van de leden hierop nog eens te vestigen. Bij de gevoerde voorjaarsschouw bleken alle pachters aan hun krachtens het polder- reglement opgelegde verplichting tot het schoonhouden van slooten, greppels en drains te hebben voldaan. Enkelen pach ters moest op de noodzakelijkheid van een intensievere hoefbladbestrijding worden gewezen. Over het algemeen kan worden geconstateerd, dat de bedrijven goed wor den verzorgd. Onderhoud wegbermen Het onderhoud van de grasbermen werd nog steeds vanwege den Dienst verzorgd. De opbrengst van het grasgewas was evenwel niet voldoende om daaruit de kosten van het maaien, hooien en onkruid- vrijhouden te bestrijden, wijl daarvoor dikwijls van verren afstand personeel en materiaal moest worden ontboden. Na overleg met de contactcommissie uit de pachters werd dezen gevraagd of zij bereid waren de aan hun gepachte bedrijf gren zende wegbermen te oogsten en onkruid- vrij te houden. Met voldoening kan worden geconstateerd, dat het gros der pachters te dezen zijn medewerking toezegde. Volksfeesten De viering in den Wieringermeerpolder van het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana met Z.K.H. Prins Bernhard. De in de Wieringermeer door de Commissie tot viering van het Vorstelijke Huwelijk georganiseerde feesten kunnen als uitste kend geslaagd beschouwd worden. Aan den vooravond van de plechtigheid werd onder auspiciën van de Chr. Oranje- vereeniging en geheel in overeenstemming met de wenschen der feestcommissie, in de Ned.-Herv. Kerk te Middenmeer een wijdin gsavond gehouden. Op Donderdag 7 Januari, den dag van het huwelijk, was de geheele Meer in feest stemming. Het vrijaf geven aan de arbei ders werkte in niet geringe mate hiertoe mede. Volontairs landbouwbedrijf Elk jaar opnieuw komen tal van aanvragen van boerenzoons uit verschillende deelen van ons land binnen om gedurende eenige maanden als volontair op een landbouw bedrijf in de Wieringermeer te worden geplaatst. Daar het grootlandbouwbedrijf, dat door den Dienst wordt verzorgd, teveel is gecentraliseerd en op onderdeelen gespecialiseerd, wordt opneming van volontairs in dit bedrijf als minder doelmatig beschouwd. Teneinde belanghebbenden evenwel zo veel mogelijk van dienst te kunnen zijn, word een lijst van pachters opgemaakt, die zich bereid hadden verklaard een volontair te werk te stellen, welke lijst aan aanvra gers werd toegezonden. Verharding van erven rondom boerderijen Voor de verharding van de rijpaden op de erven van de juist gereed gekomen boerde rijen werd den pachters weer puin ter beschikking gesteld, dat zij voor eigen rekening en op aanwijzing van de Directie moeten verwerken. In totaal werd hiervoor geleverd 2486 m' puin, welke werd betrok ken van het Hoogheemraadschap Noord hollands Noorderkwartier en afkomstig is van den vroegeren zeedijk. 43

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2007 | | pagina 43