Van de redactietafel Kroniek no. 48, 15e jaargang, 2007/3 Deze derde Kroniek van het jaar 2007 valt als het goed is wat eerder bij u in de bus dan gebruikelijk. Dit gebeurt vanwege tijdige aankondiging van de ledenver gadering op 11 december aanstaande. Tijdens die bijeenkomst, waarbij aandacht zal worden besteed aan het 15-jarig bestaan van het Historisch Genootschap voor de Geschiedenis van Wieringermeer, (opgericht 10 december 1992), wordt er afscheid genomen van de oprichtster en secretaresse van ons Genootschap, mevr. Tonny Teeling-Geers. U leest hierover meer in deze Kroniek. In verband met het 15-jarig bestaan treft u in dit nummer een fotowedstrijd aan. Hoe goed kent u de straten in onze dorpen? Zal het er ooit komen dat grote winkelcentrum e.d. op de plek van 'de gouden driehoek' in onze polder? Oud- Wieringermeerder, Sicco Mansholt, toen Minister van Landbouw, was er in 1946 al een groot voorstander van. U leest hierover in de nieuwe rubriek "Van alles wat". In deze uitgave besteden we aandacht aan de historie van het bedrijf Struik Wieringermeer B.V. waarvan de oorsprong lag in Slootdorp. De voormalige eigenaar van de camping "Land uit Zee", mevr. Ineke Swier, beschrijft de ontstaansgeschiedenis van deze kampeerplek nabij Wieringerwerf en wie en wat er zoal passeerde in de loop der jaren. Uitgebreid beschrijft Bas Blijdorp zijn herinneringen aan de opbouw van de Wieringermeer, Middenmeer in het bijzonder, uit de tijd dat Bas nog 'Basje' werd genoemd, (1932 -1938). Vanwege de omvang van zijn verhaal volgt in Kroniek no. 49 deel II. Verder treft u aan een relaas over een groep van acht dames, die al 25 jaar achtereen bij elkaar komen om 'bij te kletsen'; bijna allemaal in 1935 geboren in Middenmeer, dat toen nog volop in ontwikkeling was. Weet u wat een pontonlier is? Nee..., dan helpt Krijn Dekker u uit de droom. Overigens lijkt hij zelf niet helemaal overtuigd, gezien zijn vraag: "Weet iemand of dit klopt?" In Kroniek nummer 45 hebben wij voor Stef Zwarts uit Hippolytushoef het raadsel rond Abe Lenstra opgelost. "Waarom was die legendarische voetballer ooit in de zaal van Concordia aldaar?" Natuurlijk zijn er ook weer de vaste rubrieken, w.o. de boekbespreking. In dit nummer aandacht voor het boek "Verover mij dit land", waarover de schrijver W. van der Ham tijdens de ledenvergadering op 11 december een lezing zal houden. Het betreffende boek is die avond ook te koop. Met dank aan Tonny Teeling-Geers voor 15 jaar inzet en het belangeloos bijstaan van de redactie van deze Kroniek besluiten we deze inleiding. Veel genoegen met Kroniek no. 48. Namens de redactie, Wil Datema. 3

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2007 | | pagina 3