Kroniek no. 48, 15e jaargang, 2007/3 Geboren in de gemeente Medemblik Zes leden van de huidige groep van acht zagen het levensin Middenmeer. In hun paspoort staat Medemblik als geboorte plaats aangegeven, omdat in 1935 (tot 1938) het gedeelte van de Wieringermeer waarin Middenmeer lag toen nog was ingedeeld bij de gemeente Medemblik. De chemie tussen de "meiden" van de groep bestond al lang vóór de eerder genoemde reünie van de lagere school. Zo zijn ze bijvoorbeeld in 1953 -toen zo'n 18 jaar oud- samen een week op vakantie geweest in Schoorl en bezochten ze twee jaar later samen de Expo '55 te Rotterdam. (Zie foto's) Maar eigenlijk gaat de vriendschap terug naar de lagere schooltijd toen ze tijdens de oorlogsjaren samen in de klas zaten bij o.a. 'de lieve' juf Zinkweg en de meesters Dekker, Hersevoort en Aalders. Van die schooltijd herinneren zij zich dat het schoolgebouw getroffen werd toen de schepen die vlak achter de school in het kanaal lagen vanuit de lucht werden beschoten. De kinderen doken meteen allemaal onder de schoolbanken. (Dit had den ze al vele malen geoefend.) Een ver dwaalde kogel doorboorde de stoel van juffrouw Zinkweg, die, gelukkig op dat moment met haar klas naar de gymles was. De grote kachels die de lokalen 's winters verwarmden maakten ook de nodige indruk op de kinderen van toen. Ze veroorzaakten nog al eens stankoverlast in het lokaal. Op die kachels kon je 's middags je brood roosteren of een weckring op neerleggen, die dan lekker begon te stinken. De schoolvriendinnen in Rotterdam naar Expo 1955. V.l.n.r. Henny Meijer, Boukje Post, Geertje Leeuw, Nel Klare, Gré de Jong en Nel Braak 25

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2007 | | pagina 25