Al 25 jaar een vriendinnengroep Kroniek no. 48, 15e jaargang, 2007/3 hondje in een handkar de dijk overgelopen was en zijn tentje op de handkar opzette en daarin sliep met de hond. Een Noorse goochelaar die naar een congres moest in Spanje liet zijn kunsten zien aan de balie van de camping. Later kwamen de Polen die zo arm waren en zo hard werkten, (soms 16 uur per dag), slapend op de grond onder paardendekens in donkergroene legertentjes zonder raampjes. Hun avond eten bestond uit rauwe rabarber met suiker uit een bruine papieren zak. Een Oost-Duits echtpaar met een heel klein opgelapt tentje, die zittend op visstoeltjes hun eten klaarmaakten op een heel klein pitje en dat dan van hun metalen bordje aten Later vertrokken ze weer met hun Trabantje. Zij waren de mensen die in het gastenboek schreven: "We hebben er ons leven lang naar verlangd het Land van Rembrandt en Van Gogh te bezoeken, en eindelijke, eindelijk..." Zij waren 64 en 67 jaar oud. Ik ben zelfs met Engelse gasten naar grove vuilstort geweest om te laten zien hoe dat hier werkte. Zij hadden in Engeland ge hoord dat, nadat het vuil weggegooid was, men naveegde wat er op de grond was gevallen. Ze raakten er niet over uitgepraat. Ook veel vroegere en huidige inwoners van de polder verbleven voor een week of weekend op de camping. Als ik het gastenboek doorblader komen er een ontelbare hoeveelheid mensen langs die de polder geweldig vonden en genoten van Camping "Land uit Zee", voor hen "De parel van de Wieringermeer". Ineke Swier. Het was een gezellige dag die 15ste augustus j.l. in huize Van Dok aan de Fazantstraat in Wieringerwerf. Voor de 25ste keer kwam daar de vriendinnengroep - zelf noemden zij het wel 'de kletsclub' of 'meidengroep' - bij elkaar. Tijdens de reünie ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de openbare basisschool "De Peppel", (voorheen de Prinses Ireneschool en nog eerder de Wieringermeerschool), te Middenmeer op 4 oktober 1982 werd door deze groep oud-leerlingen afgesproken om elkaar jaarlijks, afwisselend bij één van de groepsleden thuis, te ontmoeten. Bij gelegenheid van deze 25ste bijeenkomst van de groep werd de redactie van de Kroniek uitgenodigd, want "misschien zat er wel een verhaal in". Wij ontmoetten die woensdag de vijftiende augustus zeven van de acht vriendinnen, die allen zijn geboren in 1935, t.w. Nel Braak, Thea de Gier, Nel Klare, Geertje Leeuw, Coba Loots, Hennie Meijer en Dicky Schaafstra. Trijnie Wortel moest vanwege gehoorproblemen verstek laten gaan. De groep is in het verleden groter geweest. Zo is Boukje Post in 1972 overleden en er haakte in de loop der jaren ook wel iemand af. De meidengroep op vakantie in Schoor! 1953. Achterste rij v.l.n.r. Geertje Leeuw, Boukje Post en Nel Braak. Voorste rij: Thea de Gier, Trijnie Wortel, Coba Loots, Nel Klare en Gré de Jong. 24

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2007 | | pagina 24