Kroniek no. 48, 15e jaargang, 2007/3 De camping bestond eigenlijk uit drie delen, een meisjescamping dicht bij de kantine, een volwassenencamping en een jongenscamping op het achterste deel van het terrein. Amsterdammers waren er toen ook in grote aantallen. Elk weekend was het een drukte van belang. Verscheidene families zijn hier gebleven en hun kinderen zijn met Wierin- germeerders getrouwd. In 1964 wordt met toestemming van de Gemeente het eerste huis op het terrein gebouwd. Ook staan er dan al enkele stacaravans. stromende regen via de Afsluitdijk geko men, van wie ik de kleren thuis heb gedroogd, omdat alles, maar dan ook alles drijfnat was. Die Afsluitdijk, dat was wat! Twee Amerikanen die bij Schiphol een fiets hadden gehuurd en doodop aankwamen halfweg de nacht en eigenlijk niet verder wilden. Toen ik de volgende morgen vroeg waar ze heen wilden haalden ze een In 1987 mocht ondergetekende de nieuwe eigenaar van de camping "Land uit Zee" worden. In het jaar 2000 staan er vijf huisjes en negentien stacaravans. Er staan mensen uit Rotterdam, Amsterdam, Utrecht, Eindhoven en nog veel meer plaatsen in Nederland. Ook staan er verscheidene Duitsers, die hele dagen aan het strand zitten en die het heerlijk rustig vinden op "Land uit Zee". Als losse gasten hebben we vogels van diverse pluimage op de camping gehad. Zo waren er mensen lopend met een tent, een gezin met vijf kinderen op de fiets in de zakboekje te voorschijn en lieten zien dat ze naar Denemarken wilden. Toen heb ik ze maar naar het benzinestation aan de snelweg gestuurd. (Ze zijn niet terugge komen, dus.....), jonge Belgische studenten op skeelers, die vanwege een wedden schap van Antwerpen naar Groningen skeelerden. Een man, die met een rode zakdoek om zijn nek op klompen met zijn 23

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2007 | | pagina 23