Kroniek no. 48, 15e jaargang, 2007/3 Mijn zus Stien en broer Jan gingen nog naar de lagere school, eerst in een paar huizen aan de Havenstraat. Er kwamen steeds nieuwe inwoners bij, soms grote gezinnen met meer dan tien kinderen. De Torenstraat spande de kroon, daar woonden drie Ruim uitzicht over de polder. Vanuit de bovenste verdieping van ons huis, kon je de hele polder overzien, geen bomen, geen gebouwen die het uitzicht belemmerden. In de verte zag je de aan bouw van de z.g. cultuurschuren waar ook huizen voor de bedrijfsleiders bij gebouwd werden. In de winter alles nat en kaal, in de zomer werd alles vanzelf groen. Zonder dat er gezaaid was begon er vanzelf een vegetatie te groeien. Moerasandijvie was een van de planten die veelvuldig voor kwam, maar ook alle andere kruiden en of onkruiden waren spoedig aanwezig. Riet was een van de eerste begroeiingen. Het diende om vocht aan de grond te ont trekken en deze te laten opdrogen. gezinnen die samen twee en veertig kinderen hadden. Een grote nieuwe school was in aanbouw die in het voorjaar van 1933 gereed kwam. De pontjes en pontonbrug rond het dorp zijn in 1934 vervangen door ophaalbruggen. Ook werden er greppels gegraven om het land te ontwateren. Daarna konden de eerste gewassen gezaaid worden. Zomers werd het rijpe koren op het land gemaaid en daarna gedorst. Dit alles kon je vanuit je hoge uitkijkpost in huis zien gebeuren. In de verte zag je ook de torens van Medemblik. Maar wat gebeurde er nu op het dorp zelf? Er moesten nog meer straten aangelegd worden. De rioolbuizen en de straatstenen werden per schip aangevoerd. De kanalen nabij het dorp en de haven lagen altijd vol met schepen. Er lagen veel woonschepen van aannemers en hun personeel die bij de bouw betrokken waren. In het begin werd De leerlingen van de eerste school (twee woonhuizen aan de Havenstraat) in Middenmeer, 1932 19

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2007 | | pagina 19