Kroniek no. 48, 15e jaargang, 2007/3 jongste van was. Soms was er ook nog plaats voor tijdelijke kostgangers, bijv. boeren die een bedrijf konden pachten, maar zolang de gebouwen niet klaar waren voor enkele dagen onderdak zochten. Hoe Middenmeer er eind 1932 uitzag Aan de Brugstraat waren 12 huizen bewoond, ook de Havenstraat, 26 huizen, was klaar en bewoond. Twee van die huizen werden gebruikt als school en één huis als kerk en daar werden ook andere bijeen komsten gehouden. De Torenstraat was toen net in aanbouw, de eerste bewoners zijn daar voorjaar 1933 gekomen. Aan de Kanaalweg waren we in het begin de enige bewoners, maar voorjaar 1933 is daar ook een begin gemaakt met de bouw van twaalf huizen. Het eerste officiële gebouw dat gereed kwam was het gymnastieklokaal. Deze werd in de begintijd, behalve voor gymnastiek ook voor allerhande bijeen komsten gebruikt. Ik herinner me dat daar de kerstviering van de zondagschool ge houden werd, voor mij als kind een grote happening. Een kerstboom met brandende kaarsjes, met spanning keek je er naar als de kaarsjes bijna opgebrand waren. Dan kwam Wassink in actie, die met een natte spons op een stok, voorkwam dat de boom vlam vatte. Het kerstverhaal werd verteld en Moe Wassink vertelde een verhaal, meestal over een paar ondeugende jongens die aan het eind van het verhaal toch nog op 'het goede pad' (een W.G. v.d. Hulst-verhaal) kwamen. Chocolademelk en een 'kerstkransje' (koek) waren een traktatie. Het dorp Middenmeer in mei 1934. Op de voorgrond de gereformeerde kerk en links daarvan het huis van Blijdorp met daarachter de schuur. 18

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2007 | | pagina 18