Kroniek no. 48, 75e jaargang, 2007/3 Vlak voor het huis was een houten aanleg steiger. Het meeste materiaal voor wegen en huizenbouw werd in die tijd per schip aangevoerd. De helft van de inboedel kwam op deze manier over, maar het weer werd zo slecht, regen, hagel, onweer, dat besloten werd om met de rest terug te gaan naar Winkel. De volgende dag was het weer beter en kon de tweede helft verhuisd worden naar Kanaalweg 22, op het dorp later bekend als "Pension Blijdorp". De tussenverdieping werd verhuurd aan een viertal pensiongasten. Ze hadden ieder een eigen kamer en beneden een gezamelijke zit-, eetkamer. De eerste gasten waren meester Boersma en juffrouw Heyt, die ook de eerste leerkrachten aan de school waren. Meester Boersma kreeg 'verkering' met juffrouw Heyt. Dat kon in die tijd niet, twee niet-getrouwde 'gelieven' onder één dak, dus meester Boersma Alle verkeer van Medemblik, Hoorn en Alkmaar kwam via de Kanaalweg het dorp binnen. Ons huis was het eerste dat men op het dorp tegenkwam. Daardoor kwamen er altijd veel mensen aan de deur om te vragen waar iemand woonde (De Prof ter Veenweg is pas een paar jaar later aangelegd). Er was ook telefoon. Voor dfe tijd was het een groot huis. De eerste parti culier gebouwde woning in Middenmeer. moest een ander onderkomen zoeken, juffrouw Straat kwam voor hem in de plaats. Ook waren er wel tijdelijk ingenieurs die bij de opbouw van de Wieringermeer werkzaam waren. Het wisselde nog wel eens, maar de school juffrouwen zijn altijd bij ons gebleven. De bovenste verdieping diende als slaap plaats voor de familie Blijdorp: vader, moeder en zeven kinderen, waar ik de Op de voorgrond de woning van defam. Blijdorp aan de Kanaalweg. (1934) 17

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2007 | | pagina 17