75 jaar inwoner van de Wieringermeer - Enkele herinneringen aan mijn kinder- jeugdjaren in Middenmeer 18 oktober 1932 tot 15 maart 1938 Kroniek no. 48, 15e jaargang, 2007/3 verkoop en de export, Wichard doet de inkoop en Herman is de man van de techniek. Het feit dat er momenteel weer uitbreidingsplannen zijn geeft aan dat Struik BV de toekomst met vertrouwen tegemoet ziet. Opgetekend door Pier Montsma Verhuizing naar Middenmeer. Daar kan ik me weinig of niets van herin neren. Ik was toen net drie jaar. Maar gelukkig heb ik door de memoires van nTn vader die gebeurtenis kunnen recon strueren. De familie was al een halfjaar eerder uit Brabant gekomen en had tijdelijk een huis gehuurd in Winkel. Vader werkte in die tijd met de schop bij de Cultuur maatschappij. Aan de periode in Winkel heb ik nog enkele vage herinneringen. Het huis in Middenmeer dat door de Fa. Wassink gebouwd was, werd in oktober 1932 opgeleverd. Toen direct verhuizen, want alles wat je in deze crisistijd kon besparen op extra uitgaven het huren van een huis) was meegenomen. Wat het weer betrof kon het niet slechter, een echte herfstdag met regen. Er waren nog geen bruggen bij het dorp Middenmeer. Bij de huidige Alkmaarsebrug was een pontje, maar die was te klein voor de verhuiswa gen. Wat nu te doen? Alles moest worden overgeladen op een zolderschuit en van daar naar Kanaalweg 22 gevaren. Een pontje zoals in 7932 gebruikt werd bij de Alkmaarseweg. 16

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2007 | | pagina 16