STRUIK'S VERKRUI ME LAAR Kroniek no. 48, 15e jaargang, 2007/3 Midden-Amerika Bij de opbouw en uitbreiding van een bedrijf zijn goede contacten met de afnemers van groot belang, zegt Harry Struik, inmiddels een van de opvolgers van de derde generatie. Direct contact met de boeren, niet alleen voor, maar ook na de levering van een machine, is een begin. Contacten onderhouden met naar elders vertrekkende boeren, bijvoorbeeld bij emigratie naar het buitenland, heeft vele voordelen en tenslotte zijn goede contac ten met exportbureaus van levensbelang. Ter illustratie van hoe een en ander kan verlopen het verhaal van het "veroveren" van de markt in Midden-Amerika. Struik had (o.a.) een 4-rijige hakenfrees aan een boer in Friesland geleverd. De toekomst StruikWieringermeer BV: begonnen in 1934 als Landbouw en Machine Smederij, met enkele werknemers. In 1984 (50-jarig bestaan) uitgegroeid tot een bedrijf met 10 werk nemers. Momenteel een modern bedrijf voor de productie van hoogwaardige landbouwmachines die wereldwijd worden Bij een bezoek van Friese boeren aan Mexico vroeg een zoon van de Mexicaanse boer, wiens bedrijf bezocht werd, een stageplaats en kwam zo in Fiesland terecht. Als tegenprestatie ging de zoon van genoemde Friese boer op stage naar Mexico. Hij constateerde daar een ondermaatse grondbewerking en haalde zijn vader over om ook eens te komen kijken. Deze nam contact op met Struik met de vraag: "Is dat niet wat voor jullie?" Gerrit Struik heeft 2 machines geleverd en heeft daar ter plekke een demonstratie gegeven. Het gevolg was dat er binnen de kortste keren 45 machines werden besteld. Dit was het begin van de export naar Midden-Amerika en vandaar uit breidt die zich inmiddels uit naar andere landen van Zuid-Amerika. ingezet voor grondbewerking, mecha nische onkruidbestrijding, loofdoding en nog vele andere toepassingen. Het aantal werknemers is gegroeid tot 23, in het seizoen nog enkele meer. Het management bestaat sinds 1993 uit Harry en Wichard Struik, zonen van Adri, en Herman Struik, zoon van Gerrit. Harry heeft tot kerntaak de Gebruikervoordeel: Dhr. J. G. Atldon». Oottertcrpweg 6. Wieringcrwerl «trklurtfd om dtt|«vttagd: „Ik heb in 19(1 I ha met de Struik verkruimclaar bewerkt, op grond welke 40 tot 60*alslibhaar wat. en de aardappelen zonder enig bezwaar in de zakken gerooid- Dit heb ik voordien nimmer kunnen doen. In 19(2 heb ik 8 ha aardappelen geteeld, welke geheel met de Struik vrrkruimelaar zijn bewerkt. Ook dit jaar heb ik allet, zonder moeilijkheden in de zakken gerooid. Voor het komend jaar ben ik van plan mijn areaal tot 12 ha uit te breiden dank zij de Struik't verkruimelaar." w.g. J G. Addent. Reclametekst uit een folder van de Fa. Struik. 15

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2007 | | pagina 15