Van hoefsmid tot exporteur van landbouwmachines Kroniek no. 48, 15e jaargang, 2007/3 telefonisch: 0227-502517 (C. Meeuwsen) of 0227-502482 (W.Maris) of per email: c.meeuwsen@quicknet.nl (Bij verzending per post wordt a. 10,- in rekening gebracht. '25 jaar Cultureel Centrum De Oude Beurs', geschreven door Wil Datema, weer zeer actueel. Het is voor 7,50 te koop in ons Genootschapshuis. Dinsdag 11 december a.s. is er een leden vergadering van ons Genootschap in De Oude Beurs. (Zie verder de uitnodiging daarvoor in deze Kroniek.) Nu er plannen zijn om De Oude Beurs te Middenmeer te slopen is het gedenkboek Het Genootschap voor de Geschiedenis van Wieringermeer is een vereniging voor alle (oud-) bewoners van de polder, omdat we samen die geschiedenis maken. De start In het dorp Nieuwendijk, niet ver van de Biesbosch, denkt de plaatselijke smid aan de toekomst van zijn kinderen. Wat zou het mooi zijn als een van zijn zonen in de Wieringermeer aan de slag zou kunnen: nieuw land, nieuwe mogelijkheden. Dus vertrekt Hendrik Struik op de fiets naar Alkmaar om te solliciteren bij de Directie Wieringermeer, 29 sollicitanten waren er. Dankzij een opleiding in het bedrijf van zijn vader, het rijksdiploma hoefsmid en 2 jaar studie veeartsenijkunde werd Struik uitverkoren, maar niet nadat hij een proeve van bekwaamheid had afgelegd. Aan de Praamweg was een boerderij als smederij ingericht en moest een paard een hoefbeslag krijgen. Hendrik slaagde, werd aangenomen en kreeg zo 400 paarden onder zijn hoede. In 1933 werd hem een bouwterrein in Slootdorp toegewezen en zo verscheen aan de Kerkstraat een huis met smederij, gebouwd voor eigen rekening, en dat in een tijd van economische malaise. Op 10 april 1934 trouwt Hendrik Struik met Anna Monshouwer en neemt het paar zijn intrek in het nieuwe huis. Hendrik Struik en Anna Monshouwer voor hun woning en smederij in 1934 10

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2007 | | pagina 10