Kroniek no. 47, 75e jaargang, 2007/2 Gezicht op het bedrijf van Van der Kooi Woninginrichting; de benzinepomp hoorde bij Hotel Lely, toen nog Hotel Wieringermeer onderwaterzetting stak een hevige storm op die voor enorm veel schade in de polder zorgde. De panden aan de Pr.Bernardweg stonden echter nog. De achtergebleven bewoners hadden zich inmiddels in veiligheid gebracht. Naderhand werd bij Van der Kooi een gat in het dak gemaakt om er meubels e.d. weer uit te halen en naar Wieringerwaard te vervoeren, in het halfduister van de zolder kreeg iemand nog de schrik van zijn leven: was daar iemand? Het bleek om een paspop te gaan, door ongenode gasten voor de grap aangekleed. Er waren al verschillende spullen gestolen, zoals meer gebeurde in die dagen. Het gezin inmiddels bestaande uit vader, moeder en 7 jongens, verhuisde daarna tijdelijk naar Friesland en vond onderdak bij de ouders van Romkje te Sneek. Tijdens de oorlog werd het rijden met een auto, ook voor bedrijven, al vrij snel onmogelijk, (zie ook het boek van Bas BlijdorpWieringermeer 1940-1945) De auto van Van der Kooi werd voor alle zekerheid bij boer Pier Reitsma aan de Molenweg in het stro verborgen. Tijdens de onderwaterzetting is deze auto, ook letterlijk, ten onder gegaan. Bij de naderende dreiging van het opblazen van de Wieringermeerdijk werd al veel mate riaal en ook ledikanten, stoelen en kasten van de zaak naar de zolder verhuisd. Na de daadwerkelijke onderwaterzetting bivak keerden enkele gezinsleden van de bedrijven aan de Prins Bernhardweg (Van der Kooi, Van Wijk de zadelmakerij en Ten Cate de bakker) op de bovenverdieping om de opgeslagen spullen in de gaten te houden. Via de dakgoot kwam men bij elkaar op bezoek. Vier dagen na de 8

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2007 | | pagina 8