VARIA Kroniek no. 47, 75e jaargang, 2007/2 - J. Verbruggen: foto's van RK kerk Middenmeer; pastoors en schoolfoto's en onderwaterzetting 1945. -Lanser: Vitrinekast met bekers, vaantjes en standaards van verenigingen in Kreileroord. - P. Bil: zetijzer, gebruikt bij bouw Afsluitdijk door W. Kooij. - A. Maris: vaantjes en sticker van t.c. Middenmeer en 50 jaar W'meer. - A. Koenraadt: naamplankje van aardappelkistje. - A. Schuiringa: foto's van o.a. CAV Slootdorp, Turnlust, schoolreisje, paardenkeuring, 20 jaar Wieingermeer. - B. Elfring: foto's o.a. kapelaan Dekker en RK kerk Slootdorp. Alle gevers hartelijk dank! In deze rubriek doet de redactie allerlei korte mededelingen. Ook vragen, korte opmerkingen en verzoeken uwerzijds kunnen in deze rubriek worden opgeno men. We willen graag dat de Kroniek een blad wordt van en vooralle leden. U kunt daartoe de redactieleden benaderen. Heeft u boeken of foto's, films, video's of andere materialen van historische waarde, (bijv. oude notulen van vereni gingen), of zelf geschreven belevenissen betreffende de Wieringermeer, laat het ons weten, of geef het ons in bewaring voor het nageslacht. Het Genootschapshuis aan de Brugstraat no. 11 in Middenmeer is iedere zater dagmiddag voor publiek toegankelijk van 14.00 - 17.00 uur en van mei tot september iedere eerste zondag van de maand op dezelfde tijden. Eveneens bent u welkom op afspraak, bijv. b.g.v. een familiereünie. Ter plekke kunt u de archieven inzien en eventueel kopiëren, (a 0,10 per stuk). Meenemen naar elders, zult u begrijpen, is niet toegestaan. De Archiefcommissie heeft in het Genoot schapshuis een (beperkte) tentoonstel ling ingericht i.v.m. het 75-jarig bestaan van de Afsluitdijk. Tevens wordt er aandacht besteed aan het 50-jarig bestaan van Kreileroord. Daarnaast is er veel te zien van het koor Join's Meeting. De per 1 januari 2006 uitgekomen dvd "Van Zee tot Meer" i.v.m. het 75-jarig jubileum van de Wieringermeer is nog steeds verkrijgbaar bij ons Genootschap voor de prijs van 7,50. Bestellen kan ook telefonisch: 0227-502517 (C. Meeuw- sen) of 0227-502482 (W.Maris) of per email: c.meeuwsen@quicknet.nl (Bij ver zending per post wordt 10,- in rekening gebracht. Het door Bas Blijdorp samengestelde boek over de Wieringermeer in de jaren 1940 - 1945 dat half mei uitkwam is uitverkocht. Nu er plannen zijn om De Oude Beurs te Middenmeer te slopen is het gedenkboek '25 jaar Cultureel Centrum De Oude Beurs', geschreven door Wil Datema, weer zeer actueel. Het is voor 7,50 te koop in ons Genootschapshuis. Het Genootschap voor de Geschiedenis van Wieringermeer is een vereniging voor alle (oud-) bewoners van de polder, omdat we samen die geschiedenis maken. 6

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2007 | | pagina 6