Kroniek no. 4J, 75e jaargang, 2007/2 werd vond ik heel erg. Ik heb er veel verdriet van gehad. Ik werkte toentertijd samen met Huib de Vries. We hadden nooit ruzie, voelden elkaar goed aan. Ook hij vond het zonde dat ons schooltje, zo beschouwen we dat ook, ophield te bestaan. Toen de huishoudschool gestopt werd zijn we door de LTS niet als gelijkwaardige partner opgenomen, we zijn gewoon geannexeerd. Het was noodza kelijk anders konden we niet voortbestaan. En dat was natuurlijk jammer. Er was niet eens de mogelijkheid om te praten. We hebben er nooit een goede stem in gehad. Beginjaren negentig ging het lager beroepsonderwijs over in Scholenge meenschap Wiringherlant en gingen de leerkrachten, ongeveer een tiental met een vaste aanstelling, mee. Tegenwoordig is het zo dat ze wat je presteert belangrijker vinden dan de bevoegdheid. Ik mocht op een gegeven moment alle vakken geven, ook die waar ik geen papieren voor had. Ik heb zelfs muziekles gegeven toen muziekleraar Boon ziek was. Ik zie niet zoveel collega's meer van vroeger. De mensen die ik goed ken kwamen maar een paar uur in de week en wij zaten er de hele week. Lesgeven aan Mavo-leerlingen beviel me niet zo. Ik had ze altijd op ogenblikken als ze al ca. 6 uur les hadden gehad. Dan waren ze vervelend en bleef er niks meer hangen. Je had ook bepaalde groepen die ik niet graag meer les zou willen geven. Deze waren al vanaf hun kleutertijd bij elkaar en daar kom je niet meer tussen. Dat is jammer. De kinderen van mijn oud-leerlingen heb ik ook in de klas gehad en dan zag je meteen van wie het een kind was. Het onderwijs gaat nu gelukkig weer meer naar de praktijk toe. Daar ben ik wel blij mee. Ze krijgen nu een stukje vervolgop leiding in het pakket van het ROC erbij: de BOL/ BBL-opleiding. Hiermee kun je een opleiding volgen voor o.a. verkoop en motorvoertuigen. Dit is meer gericht op de praktijk. Op mijn 56e ben ik gedeeltelijk afgekeurd en ben toen ca. 6 jaar met heel veel plezier examensecretaris en managementonder- steuner geweest. Dat was leuk werk. De reünie in oktober 2005 was een succes. Totaal ruim 700 oud-leerlingen. Een meisje vroeg me of ik het leuk vond en hoeveel mensen er waren. Ja, ik vond echt leuk en er waren 300-350 mensen op de locatie Huishoudschool. Ik keek er helemaal raar van op dat er inderdaad zoveel kinderen van mijn school waren gekomen. Het was een mooie tijd op een mooi schooltje. Geschreven door Ina Hoogenbosch-Glas De voormalige huishoudschool te Wieringerwerf 19

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2007 | | pagina 19