JAAR Kroniek no. 47, 75e jaargang, 2007/2 Jarenlang was Watse van der Weijde een zeer waardevolle steunpilaar binnen het bedrijf. Nu na 75 jaar behoort de derde generatie van de agrariërs in de Wieringermeer e.o. tot de vaste klanten van de jubilerende onderneming, iets waar de directie best trots op is. Watse van der Weijde zoals velen hem zullen herinneren. Er zijn voor de gemeenschap Gedurende de jaren 1981, 1982 en 1983 werd de grootste loods van Haijtema beschikbaar gesteld t.b.v. de viering van het jaarlijkse carnavalsfeest van de Meerkoetelaars. De reden hiertoe lag in het feit dat op 4 januari 1981 De Oude Beurs, en dus ook De Koetelburcht, was verzwolgen door het vuur. Tot de herbouw van de accommodatie aan de Brugstraat konden de carnavalsvierders terecht aan de Industrieweg. Het onderstaande wandbord (dienblad) dat directeur Moors daarna ontving van de Carnavalsverenging siert één van de wanden in de personeelskantine van het bedrijf. Haijtema B.V. heeft zich in de jaren dat het in Middenmeer is gevestigd steeds waar mogelijk ingezet voor de plaatselijke gemeenschap door sponsoring van verenigingen of bijvoorbeeld het vervoer van de bagage van de schoolkinderen die een vakantieweek op Texel verbleven. Het jubilerende bedrijf 'Haijtema Agro- theek b.v.' hoopt, inspelend op de toekomst, haar steentje bij te dragen aan de ontwikkelingen in de Wieringermeer en de agrarische ontwikkelingen in het bijzonder. Wjd. Het jubileumlogo van Haijtema Agrotheek B.V. 16

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2007 | | pagina 16