Kroniek no. 47, 75e jaargang, 200J/2 garage strak te trekken, om zo het naaiwerk te vergemakkelijken. Hoewel de meeste klanten uit particulieren bestonden werden ook andere klussen aangenomen. Een grote order was het leveren van de gordijnen voor 50 kamers in Lelypark na de eerste verbouwing. Dit vergde zo veel naaiwerk, dat de hulp van verscheidene huismoeders uit Slootdorp nodig was om deze klus te klaren. Tegenwoordig wordt dat naaiwerk uitbesteed aan professionele bedrijven die zich daar expliciet op toeleggen. Van de zes kinderen die Egbert en Plonie krijgen begeeft de oudste zoon Jan van der Kooi, geboren 20-12-1953, zich op het gebied van de woninginrichting. Na zijn huwelijk met Anja van Opstal huren ze in 1981 de winkel in kleding, tapijt en meubels van mevrouw Vos in Middenmeer en werken ze veel samen met het bedrijf in Slootdorp. Vermeldenswaard is de verkoop aan De Dolly Dots van de gehele collectie zeer moderne fleurige topjes, in die tijd misschien net iets te modern voor de gemiddelde Wieringermeerse jonge vrouw. In 1987 eindigt het huurcontract in Middenmeer en nemen jan en Anja de zaak in Slootdorp over. Dan gaat ook de handel in kleding (textiel) er uit en van lieverlee komen ook de meubels op de achtergrond. Na een wat slappere periode gaan de zaken nu weer uitstekend. Minder concurrentie en veel nieuwbouw spelen daarbij een grote rol. Van der Kooi specialiseert zich vooral in tapijt, vinyl, marmoleum en laminaat, maar ook voor (rol)gordijnen, ledikanten en matrassen kun je er nog steeds terecht. Dat Van der Kooi een goede naam heeft blijkt uit het feit dat hij werk heeft in heel Noord-Holland en zelfs daarbuiten. Een heel aparte opdracht was het leggen van 500 m(j tapijt van een kerk in Paramaribo. Zes dagen werk hadden ze eraan: vader Jan en zoon Barry. En wie weet is die vierde generatie over een aantal jaren de trotse eigenaar van Van der Kooi's Woninginrichting te Slootdorp. Opgetekend door Pier Montsma Foto van 15 nov. 1945. Koningin Emmaweg. Links het woonblok waar de familie Van der Kooi woonde en nog woont. Het verste gedeelte (waar de familie Tromp woont) is verdwenen. Op de achtergrond de Coöperatie met dienstwoning. ,0

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2007 | | pagina 10