Kroniek no. 46, 75e jaargang, 2007/1 nagegaan. Veel belangstellenden noteren hierbij tevens hun ervaring c.q. bewon dering over het gebodene. Zowel bij het gastenboek als bij de uitgang van het pand is er gelegenheid voor een gift. De opbrengst is zeer wisselend. Er heerst altijd een gezellige, aangenaam interessante sfeer en ontstaan er vriend schappen. Vrijwilligers Tijdens het open houden van het Genootschapshuis zijn er altijd twee vrijwilligers aanwezig. Tweemaal per jaar wordt de lijst met veel enthousiasme samengesteld. Het Genootschapshuis wordt tevens door vrijwilligers schoon- gehouden. De Kronieken worden in de polder, in Medemblik en op Wieringen door vrijwilligers rond gebracht. Alleen de Kronieken voor leden buiten deze gebieden worden per post verspreid. Archiefcommissie Deze commissie bestaat uit de dames W Maris, I Biesheuvel, j Kooistra, M Kroon en L van der Giesen met de heer Meeuwsen als vertegenwoordiger van het bestuur. Naast de daaraan verbonden werkzaam heden verzorgen zij tweemaal per jaar een interessante tentoonstelling in het Genootschapshuis. Dit trekt steeds opnieuw veel belangstel lenden. Redactiecommissie Deze commissie bestaat onder leiding van de heer W Datema uit: de heer M Bischoff Tulleken, Mw. I. Swier en dhr. C. Meeuwsen als adviseur namens het bestuur. Aanwinsten Evenals voorgaande jaren werden er weer veel voorwerpen, foto's en documenten aangeboden. Steeds wordt alles zorgvuldig genoteerd en in de eerste daarop volgende Kroniek opgenomen. Eveneens wordt aan niet leden een exemplaar van die Kroniek aangeboden. In de loop der jaren werden diverse reeds aanwezige voorwerpen aangeboden. Voor eventuele vermissing, vergaan of beschadiging worden deze artikelen in meervoud bewaard maar mochten er reeds meer van diezelfde voorwerpen worden gebracht, dan zijn wij voornemens aan de donateurs te vragen of hun gift eventueel bij een te houden veiling mag worden verkocht. Van zo'n veiling dient dan aan de donateur bericht te worden gegeven. Verdere activiteiten De voorzitter en/of de secretaris waren veelal op uitnodiging bij diverse activi teiten c.q. evenementen aanwezig. Dit jaar werden evenals vorige jaren weer groepen belangstellenden in het Genoot schapshuis ontvangen voor diapresentatie en bezichtiging van het tentoongestelde. Tevens was het Genootschap aanwezig bij tentoonstellingen en andere evenementen. Besluit Er zal worden getracht ook in 2007 het aantal leden uit te breiden door aandacht te schenken aan alle voorkomende activiteiten door eventueel de gemeente dan wel andere organisaties. Verder zal aandacht moeten worden besteed aan eventuele mogelijkheden wat betreft de huisvesting van al onze bezittingen en wat er aan activiteiten in, door of voor ons Genootschap zal plaats vinden. de voorzitter, de secretaris, C. Meeuwsen A.Teeling-Geers 6

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2007 | | pagina 8