Van de redactietafel 15e jaargang 2007/ 1, nr. 46 't Is u natuurlijk al opgevallen 'het nieuwe jasje' dat onze Kroniek kreeg aangemeten met ingang van deze 15e jaargang. Ook de lay-out is aangepast en valt hopelijk bij u in de smaak. Zoals gebruikelijk in het eerste nummer van een nieuw jaar treft u de notulen aan van onze laatste jaarvergadering gehouden op 13 februari j.l. Ook treft u het financieel overzicht (de resultatenrekening) en een begroting voor het lopende jaar en het jaarverslag 2006 van de hand van onze secretaris aan. De bekende rubrieken, zoals Ontvangen artikelen, een boekbespreking, enz. zult u weer aantreffen. Daarnaast is het aanbod in deze 46e Kroniek heel gevarieerd. De Slootdorper pionier, Anne Faber, vertelde zijn levensverhaat aan ons nieuwe redactielid Pier Montsma. Aan bod komt deze keer ook het Transport bedrijf Butter b.v., dat van de ruim 75 jaar van haar bestaan zo'n 47 jaar in Middenmeer was gevestigd. Een kanjer van een bedrijf! Wie kent niet het Briekse bos bij de Alkmaarsebrug vlakbij Middenmeer! Waar die naam vandaan komt leest u in deze uitgave. Natuurlijk is er geschreven over ons jubilerende dorp Kreileroord en over de 75-jarige Afsluitdijk, waarvan de aanleg niet ieders instemming vond. De dichteres M. Vasalis schreef een prachtig gedicht over deze lange 'slaapverwekkende' dijk. Verder leest u waarom het zin heeft om de website van ons Genootschap van tijd tot tijd te bezoeken; een zeer interactieve site. Redactielid, Ineke Swier dook in de herinneringen aan de Wieringermeer- scholen van destijds. Onze geschiedenis is niet, zoals een raadslid van onze gemeenteraad onlangs beweerde, iets subjectiefs, maar o.i. puur objectief. Wel is de beleving van de historie een subjectief gebeuren, zoals uit het verhaal over de Wieringermeerschool op De Terp blijkt. In het mooie vers "Verhalen van Voordien" (zie vorige bladzijde) daagt de stadsdichter van Lelystad Gerard Beense, ons uit om de verhalen van vroeger te blijven vertellen. Ook uw verhaal is daar heel geschikt voor. Vertel het ons! Wij hopen dat u van deze Kroniek geniet. Uw reacties zijn welkom. Namens de redactie, Wil Datema 3

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2007 | | pagina 5