75e jaargang 2007/ 7, nr. 46 Polderdag Op 21 augustus heeft de bevolking het vijfjarig bestaan van de Wieringermeer feestelijk herdacht. Des morgens had een goochelvoorstelling plaats voor alle (400) schoolkinderen in de Wieringermeer, welke voor zooveel nodig per boot naar Middenmeer werden vervoerd. Tussen Slootdorp en Middenmeer was des avonds een autobusdienst georganiseerd, waar voor gratis vervoersbewijzen waren verstrekt. Des namiddags hadden verschil lende wedstrijden plaats, terwijl tevens wedstrijden met rupstrekkers en demon straties van eenige landelijke ruiter- vereenigingen werden gehouden. De feestelijkheden werden des middags bijgewoond door den Minister van Waterstaat, Jhr. Ir. O.C.A. van Lidth de Jeude en den Directeur van den Wieringer- meerpolder, Ir. S. Smeding. Na een woord van welkom van den heer P.C.J. Peters, voorzitter van de Feestcommissie, voerden beide gasten het woord. Des avonds werd op het schoolplein een bonte avond gehouden, waaraan, behalve het gezel schap Jan van Riemsdijk, de beide plaatselijke fanfares en de gymnastiek- vereeniging medewerkten. Een prachtig vuurwerk besloot dezen Polderdag, welke begunstigd werd door prachtig weer en waarvoor een groote belangstelling, ook van buiten de Meer, bestond. Deze Polderdag kan als volledig geslaagd worden beschouwd. Cursus voor volwassenen Rijkssubsidie is aangevraagd voor een cursus in bijenteelt, waarvoor zich 28 belangstellenden hebben opgegeven. De cursus wordt gegeven door den heer C.P. Vergouwen te Middenmeer, en ving aan op 28 October. Schoolbouw Wieringerwerf Aanbesteed werd de fundeering en de bovenbouw van de 4-klassige school te Wieringerwerf, welke respectievelijk werden gegund aan de fa. Kolk Co. te Leeuwarden voor 2775 en de fa. Hartog en Wakker te Edam, voor 14.245. Op 1 Januari 1936 was het gebouw geheel afgestucadoord; begin Februari kan het in gebruik worden genomen. De centrale verwarming van deze school werd opgedragen aan de fa. J. Rosier Zn. te Dokkum Middenmeer, voor de som van 1691. 45

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2007 | | pagina 47