Kroniek no. 46, 15e jaargang, 2007/1 schuren behandeld met Ratin. Het resultaat was zoodanig, dat bij het opruimen der schuren in het voorjaar slechts sporadisch een rat werd waargenomen. Het is de bedoeling om dezen strijd voort te zetten, zoo mogelijk met medewerking van de pachters, opdat dit zoo schadelijk ongedierte geen kans krijgt zich te vermeerderen. Waterleiding Teneinde de bedrijfszekerheid van de watervoorziening in de drie dorpen zooveel mogelijk te verhoogen, is de bestaande leiding van Slootdorp, via den Wester- terpweg en van Middenmeer via den Hoornscheweg doorgetrokken, waardoor een ringleiding is ontstaan. Deze ringleiding heeft ook nog dit voordeel, dat de boerderijen gelegen aan den Hoornscheweg en andere in de onmiddellijke omgeving liggende wegen van leidingwater kunnen worden voorzien. Vrijwillige Brandweer Door de sectie Middenmeer werd op 7 maart een brandende schuit, gelegen aan den Hoornscheweg, gebluscht. Door spoedigoptreden kon het vuur snel worden bedwongen. Op 18 april werd eveneens door genoemde sectie een brandende autobus op den Nieuwesluizerweg ge bluscht. Het jaarlijkse uitstapje werd dit jaar met 20 deelnemers naar de Wereldtentoonstelling te Brussel gemaakt. Verpachting proefpolder Nu in de Wieringermeer ruimschoots landbouwkundige proeven op verschillend terrein kunnen worden genomen, heeft de proefpolder te And ij k, waar kostbare gegevens konden worden verzameld, als zoodanig afgedaan, waarom deze polder met ingang van 1 November 1935 werd verpacht. Uitbreiding boerderijen Van de gelegenheid, om hun boerderij met een kavel of gedeelte daarvan met ingang van 1 November 1935 uit te breiden, maakten 17 pachters gebruik; de uit breiding omvat een oppervlakte van ruim 221 hectare. Personeel Aan den Secretaris, tevens ambtenaar belast met de boekhouding, Mr. A.F. Kamp, werd, in verband met zijn benoeming tot burgemeester van Texel, met ingang van 1 december 1935, eervol ontslag verleend, terwijl in diens plaats met de waarneming van het secretariaat voorloopig werd belast de heer J.C. Vogelaar, administratief ambtenaar bij de Wieringermeer-Directie. Vaststelling huurprijzen De huurprijzen voor de arbeiderswoningen werden vastgesteld. Terzake is aangesloten op de bestaande huurschaal. De Huurprijzen loopen van b 2,80 met 10 cent op tot b 3,20. Regeling verhuizen In verband met het gereed komen van het dorp Wieringerwerf in het voorjaar van 1936 kwamen vele verzoeken tot verhuizen binnen. Wanneer gehoor gegeven wordt aan den wensch van de bevolking van Slootdorp en Middenmeer, zullen uit Slootdorp een 36-tal en uit Middenmeer een 14-tal gezinnen verhuizen naar de woning, welke zij voor hun gezin verkieslijk achten. Deze verhuizing geschiedt in hoofdzaak van Slootdorp naar Wieringer werf, in veel geringere mate van Midden meer naar Wieringerwerf, in het geheel niet van Middenmeer naar Slootdorp; ook zal er verandering van woning zijn in de dorpen Slootdorp en Middenmeer zelf. 44

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2007 | | pagina 46