Uit de Driemaandelijksche berichten betreffende de Zuiderzeewerken Kroniek no. 46, 75e jaargang, 200j/i Het meest opmerkelijke is dat de Zuiderzee-vissers zich eigenlijk nooit tegen de Afsluitdijk hebben verzet. Sterker nog, ze hielpen er actief aan mee! Schrijver Bas Sleeuwenhoek: "je kunt gerust stellen dat honderden vissers het einde van de Zuiderzee hebben bespoedigd". Kwam door de crisistijd en het gevoel dat je de vooruitgang toch niet kon tegenhouden. Ongelukken bij de aanleg van de dijk - vooral bij de sluitgaten - zouden acht doden en tientallen gewonden hebben gekost. Sleeuwenhoek: "Op zich niet buitengewoon, als je bedenkt dat er jaarlijks gemiddeld vier- tot vijfduizend arbeiders aan de Afsluitdijk werkten." Dit boek is nog in de boekhandel te verkrijgen onder ISBN-nummer 90-78585- 01-3 MBT. Het Driemaandelijksch bericht betreffende de Zuiderzeewerken was een officiële uitgave van het Ministerie van Waterstaat. Het bericht bleek in een grote informatiebehoefte te voorzien. Velen wilden weten hoe het met de vorderingen van het machtige Zuiderzeeproject stond. Deze keer enkele mededelingen uit de Driemaandelijkse berichten van juli 1935, we laten de spelling ongewijzigd. Juli 1935 - Januari 1936 Directiegebouw Met ingang van 1 maart 1935 werd het Directiekantoor aan de Langestraat te Alkmaar ontruimd, in verband met het feit, dat de eigenaresse van het pand zelf de beschikking over een gedeelte van de kantoorruimte nodig had. Er kon evenwel beslag gelegd worden op een aan dezelfde eigenaresse toebehoorend gebouw aan de St. Laurensstraat, genaamd 'Prinsenhof', welk gebouw zich bij uitstek voor de huisvesting van den Dienst leent. Werkverschaffing Evenals in 1934 was gedurende het eerste halfjaar van 1935 een groot aantal werkloozen te werk gesteld bij de bebosschings-, ontzurings-, en drainage werkzaamheden in den polder. Het aantal wisselde van 800 tot 970. De werken werden uitgevoerd onder leiding van de Nederlandsche Heidemaatschappij te Arnhem en de Grontmij te Zwolle. Het verloop van de werkzaamheden was, in aanmerking nemende de bijzondere mentaliteit van de tewerkgestelden, niet 42

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2007 | | pagina 44