T$e jaargang 2007/ 1, nr. 46 school en een prachtig huis met een grote tuin. Op 1 januari 1947 ben ik officieel in functie getreden, maar de noodwoning was nog niet klaar, dus geen verhuizing. Dat gebeurde pas op 27 januari, nadat we op papier schijnbaar nog enkele malen waren verhuisd. Op die mooie zonnige dag werden onze spullen op 2 vrachtwagen geladen en naar Wieringerwerf gereden. Zelf konden we ook meeliften. ~s Avonds in het donker met 12 graden vorst en de bloemetjes op de ruiten van de cabine arriveerden we in het dorp in aanbouw. Er was geen hotel aanwezig.(natuurlijk niet)! Maar onderdak werd ter plaatse snel geregeld. In welk huis we aan de Fazantstraat gedropt zouden worden werd de volgende morgen om acht uur pas bekend. Na een moeizame benadering van de toegewezen woning dat gedeelte moest nog worden aangelegd) kon het uitladen beginnen, al spoedig begeleidt door een fijne jacht- sneeuw. (Dat bevorderde wel de snelheid). Op de donderdagmorgen daaropvolgend werd ons gezegd dat in het begin van de middag het Schoolbestuur op bezoek zou komen. "Hoog bezoek" dus, want het betekende o.a. twee Burgemeesters, de Gemeentesecretaris, de Rijksonderwijs- inspecteur en de Pastoor. Om de bibbers van te krijgen, (toen wel), maar we waren keurig op orde en konden het hoge gezelschap dus netjes ontvangen. De school, voorlopig gehuisvest in de noodkerk, kon nog niet starten wegens gebrek aan brandstof. Het werd een lange wintervakantie met ontzettend veel sneeuw, maar vanuit het betondorp een prachtig uitzicht over de besneeuwde velden, tot de Oude Zeug. Half februari was de hele Polder dichtgesneeuwd; de sneeuwruimers konden de wegen niet meer openhouden. De bevolking werd toen opgeroepen om de behulpzame hand te bieden en wij konden dus ook mooi meehelpen met sneeuw scheppen om de wegen weer begaanbaar te maken. Op 19 maart kon de school in de noodkerk gaan beginnen; zeer primitief, dat wel, met geen flauw benul met hoeveel leerlingen we zouden beginnen. Als ik me goed herinner waren dat er 70. Na enige maanden moesten we verhuizen naar de Christelijke school en naar een kamertje naast de toren van de Hervormde kerk en in het najaar nogmaals verhuizen naar de barak op De Terp." Na eindeloos vergaderen en uitspraken van experts en leken op het gebied van scholenbouw wordt besloten tot een zo snel mogelijke herbouw van de Wierin- germeerschool. De burgemeester van toen, de heer Loggers, zegt tijdens een vergadering: "Nieuwbouw is zeer kostbaar en daarom stelt het Gemeentebestuur voor om op de oude schoolfunderingen zeer sobere scholen te bouwen. Deze scholen zullen alleen het noodzakelijkste omvatten en later, wanneer de materialen ruimer zijn, worden afgebouwd". En dan eindelijk op 5 juli 1948 is daar de opening van de echte nieuwe Openbare Lager School aan de Terpstraat, later de Marijkeschool genoemd. De Marijkeschool (nu Triangel) ging in 1950 als Wieringermeerschool over naar de Vereniging voor Volksonderwijs in de Wieringermeer. De katholieke leerlingen bleven nog tot 1952 op de school op De Terp en verhuis den toen naar een nieuwe school naast de katholieke kerk in Wieringerwerf, de Don Boscoschool. 37

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2007 | | pagina 39