Kroniek no. 46, 15e jaargang, 2007/1 Alle leerlingen zaten bijelkaar in lange kerkbanken. Er waren ook nog al wat kinderen uit Amsterdam die hier waren om aan te sterken. Velen met witte doeken om hun hoofd tegen hoofdzeer, ruikend naar petroleum. Al na enige maanden blijkt de ruimte in het kerkje veel te klein en moet er naar een andere ruimte worden uitgekeken. De Wieringermeerschool verhuist naar de Christelijke school en een ruimte aan de Hervormde kerk in de Sternstraat en in het najaar verhuist de school nogmaals naar de barak op de Terp, die 's winter verwarmd werd met geleende kacheltjes. Deze barak was opgetrokken uit drijfhout, en hard board wanden en had heel weinig ramen, want glas was niet te betalen De meesters waren toen o.a. meester Holl, meester de Graaf, meester van Don en juffrouw Winter. Het hoofd van de vroegere Wieringer meerschool te Wieringerwerfde heer W.J. Holl, heeft ons zijn herinneringen verteld. "In oktober 1946 werden we op het gemeentehuis van Alkmaar verwacht; reeds vroeg in de ochtend, ter kennis making met het Bestuur van de Stichting "De Wieringermeerscholen" naar aanlei ding van onze sollicitatie. Dat werd een heel kort gesprek waarvan ik niets verwachtte. Maar in de vooravond, nog maar net thuis van de terugreis, werd een telegram gebracht met de leuke mededeling van de benoeming aan de school te Wieringerwerf. Een week later hebben we een bezoek gebracht aan de polder, toen voor ons nog een onbekende wereld. Weinig gezien wegens een stevige mist, maar mooie vooruitzichten gehoord op een nieuwe Het toch iet wat troosteloze barak op De Terp, het eerdere werkkamp, dat dienst deed als school 36

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2007 | | pagina 38