15e jaargang 2007/ 1, nr. 46 tegellegger bij Braaksma. Zo is hij bijvoorbeeld betrokken bij de bouw van huizen aan de Meeuwstraat te Wieringer- werf, bij het aanleggen van het tegelplein van de O.L.-school te Wieringerwerf en bij het aanleggen van de verwarming van een blok van drie woningen te Slootdorp dat (tijdelijk) het Domeinkantoor is geweest. Ook in de bouw van vele boerderijen, o.a. in de buurt van Medemblik en aan de Westerterpweg en de Zeugweg heeft Anne Faber een hand gehad. Broer Bouke krijgt verkering met een meisje uit Amsterdam, trouwt in 1942 en gaat wonen in een woonwagen aan de Nieuwesluizerweg. Ook Anne krijgt verkering, met een vriendin van Bouke's vrouw, eveneens uit Amsterdam. Dan wordt de Meer onder water gezet. Verschillende keren rijden boeren uit de Wieringerwaard naar Slootdorp om mensen en huisraad te vervoeren. Bouke krijgt het aanbod om in te trekken bij een van de schepen die in de Nieuwesluizervaart gemeerd liggen. Vader en moeder krijgen onderdak bij de familie Hoekstra (en even later bij buurman Veerdig) in de Klieftstraat te Hippolytus- hoef en als de Afsluitdijk weer vrij is gaan ze inwonen bij familie in Giekerk, waar ze vandaan komen. Anne, ondertussen 25 jaar, kan zich wel redden in de Wieringerwaard bij een boer. In Friesland slaat dan het noodlot toe: vader Faber krijgt op weg naar een familielid een ongeluk met ernstig hoofdletsel als gevolg en overlijdt in het ziekenhuis. Anne woont nog even bij zijn moeder in Giekerk, maar via Kingma kunnen ze in Westerland een huisje krijgen. Even later trekt ook zijn meisje bij hen in en op 2-8-1946 trouwt hij met Minie Ziegleder, die hij in de oorlog al had leren kennen. Werknemers van Kingma en onderaannemers aan de Meeuwstraat in Wieringerwerf. Vooraan (met hand onder kin) Anne Faber met links van hem Simon Rotgans 25

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2007 | | pagina 27