Kroniek no. 46, 75e jaargang, 2007/1 Daarnaast nog een keet voor de opsiag van onder andere metselmateriaal en ook de woon- en slaapkeet voor de arbeiders. Van het schip wordt een grote kookkachel geladen die moeder Faber gebruikt om op te koken voor de bouwvakkers. Bouke en Anne helpen 's morgens vroeg met het vullen en aansteken van de kachel. De paaltjes voor de huizenbouw aan de Brink moeten nog worden uitgezet. De eerste maanden komt van schoolgaan niets; in Slootdorp is nog geen school en fatsoenlijke wegen zijn er nog niet. Pas als het schelpenpad vanaf De Haukes klaar is, gaan Anne en zijn broer naar school in Westerland. Twee maanden heen en weer fietsen en tussen de middag eten bij slager Rotgans op De Haukes. Ondertussen, het is 1931 geworden, komen de eerste huizen aan de Slootweg (nu Kon.Emmaweg) klaar en wordt elders een der huizen ingericht als klaslokaal. Zo komt Anne Faber nog bij juffrouw Van Harlingen in de klas. Begin 1932 komt het gezin aan de Brink te wonen, aan de kanaalkant. Door de enorme stuifwinden vanuit het westen is het wonen daar geen pretje, een reden om te verhuizen naar de overkant, naar Brink 15. Meerdere bewoners zijn op die manier verkast in die tijd. In 1934 komt Anne Faber van school en dus moet hij aan het werk. Eerst maar eens voor een kwartje in de week als hulpje bij fietsenmaker Eichner aan de Brinkweg (waar nu Doornbos zit). In 1935 bij Ekkers, waar hij f6,00 per week kan verdienen. Hier houdt Anne zich bezig met de riolering en met het maken van zinkgoten. Na een jaar wordt Anne metselaar voor Kingma via onderaannemer Geuzenbroek uit Medemblik. Nog weer later bij Uitterdijk en vanaf 1940 bij Kingma. Tussendoor ook nog een blauwe maandag als verwarmings monteur bij Hartog en Waker of als Het gezin Faber voor hun eerste huis aan de Brink met v.l.n.r. Anne, vader en moeder en Bouke. 24

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2007 | | pagina 26