15® jaargang 2007/ 1, nr. 46 internationaal transport Het huidige bedrijfslogo van Butter b.v., zoals Cees Butter dit invoerde in 1996. Onder zijn leiding zijn de modernste communicatiemiddelen, zoals boordcom puter display in alle vrachtwagens en nieuwe computerprogramma's voor de planning en administratie in het bedrijf ingevoerd. In 2003 werd het door Butter b.v. ontwikkelde Extranet gepresenteerd. Middels dit systeem kan een relatie de door hem of haar opgegeven transport opdracht op internet volgen van het moment van opgeven tot en met uitgevoerd. Alle vrachtauto's zijn hiervoor met GPS (Global Positioning System) uitgerust. In 2004 kwam Mare Nijdam de directie versterken. Hij werd voor een kwart mede eigenaar. In datzelfde jaar werd de Poolse tak van het transportbedrijf "Butter Sp.z.o.o." opgericht met een kantoor in Warschau. Inmiddels omvat het Poolse filiaal ruim 60 vrachtwagens en zo'n 80 medewerkers. Butter Sp.z.o.o. is de eerste firma op de Poolse markt die losgestorte producten op Europees niveau vervoerd. Het jaar daarna werd binnen het bedrijf Butter b.v. de eerste superlichte oplegger 5 ton wegend) ontwikkeld en gebouwd. Er volgden er nog vele. Het bedrijf heeft diverse octrooien en patenten op deze in eigen beheer ontwikkelde oplegger, waarmee in vergelijking met vroeger twee tot 5 ton meer kan worden vervoerd. Deze ontwikkeling bij Butter bracht een schok teweeg in de aardappeltransportwereld. Kon je Butter b.v. in 2006 één van de grootste, zo niet de grootste aardappel transporteur van Nederland en Europa noemen met ongeveer 130 trekkers, ruim 200 opleggers en 160 werknemers, in 2006 betrad Butter b.v. de wereld van de wegenaanleg. Er werden in dat jaar tien asfaltkippers aangeschaft, die overal in het land in opdracht van wegenbouwbedrijven (vooral 's nachts) asfalt aanvoeren. Deze nieuwe loot aan het bedrijf plaatst Butter b.v. voor enorme nieuwe groeikansen. Voor zo'n GROOT bedrijf als Butter b.v. hebben kleine prijsschommelingen in de meeste gevallen grote gevolgen. Wanneer bijvoorbeeld de dieselprijs met 1 eurocent stijgt, dan betekent dit voor Butter b.v. een kostenstijging op jaarbasis van 50.000,00. Wanneer je het jubileumboek, in 2006 uitgegeven bij gelegenheid van het 75-jarig bestaan van Butter b.v., leest, dan vallen daarin op de uitspraken van zowel directieleden als van chauffeurs, monteurs en kantoormedewerkers over de goede en plezierige verstandhoudingen binnen dit bedrijf. Dit lijkt ons dè voorwaarde om zo'n groot bedrijf goed draaiende te houden. Ten slotte De voormalig directeur Gerrit Butter en zijn vrouw Bep kijken met gepaste trots naar de voortgaande ontwikkeling van het bedrijf waaraan zij zelf 40 jaar leiding en sturing hebben mogen geven. Met evenveel plezier kijken zij om naar de jaren van inzet voor de 21

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2007 | | pagina 23