75e jaargang 2007/ 7, nr. 46 Zoon Gerrit aan het roer Mevr. De Wed. Batter verkocht ook ansichtkaarten met opnames van Middenmeer. Op de verkleinde weergave zien we boven het vroegere CALTEX- tankstation (na TEXACO) en eronder het Groene Kraisgebouw aan de Poststraat. Op de achterzijde staat vermeld: "Uitg. Fa. Wed. Butter, Middenmeer". In 1956 verliet bedrijfsleider Van der Meij het bedrijf en begon voor zichzelf een transportbedrijf. Zoon Gerrit, toen 18 jaar oud, nam, gesteund door enkele (zakelijke) vrienden van wijlen z'n vader, de leiding van het bedrijf over. De eerste jaren waren heel moeilijk voor hem mede door de concurrentiestrijd met de voormalige bedrijfsleider, die veel oude klanten had meegenomen. Omdat het vervoer over de weg t.o.v. het vervoer per binnenschip steeds belangrijker werd, werden de min of meer verouderde schepen van de hand gedaan. De strenge winter van 1963 was zeer welkom voor "De Westfries". Alle waterwegen vroren dicht en voor lange tijd moest alle transport over de weg gebeuren. Dit gaf het bedrijf een nieuwe impuls. Later, in de jaren zestig, ging het allengs beter met het transportbedrijf door de intrede van de onderlosser. Dit bleek een gat in de markt te zijn. Grote opdrachtgevers als Agrico, Aviko, C.A.B.-Wezep, Zuiderdel te Broek op Langedijk en Smith Chips dienden zich aan. Hierdoor maakte het bedrijf, dat al eerder was omgedoopt tot "Transportbedrijf Butter b.v.", een enorme groei door. Het aantal trekkers en opleggers nam jaarlijks in aantal toe. De eigenaar-directeur van Butter b.v., Gerrit Butter tijdens zijn afscheid in 1996. 19

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2007 | | pagina 21