Kroniek no. 46, 15e jaargang, 2007/1 plaatsen. Hierin vinden de nog bestaande verenigingen en scholen onderdak. Op 10 maart 2006 is een prachtig gebouw "De Doorbraak" in het dorp geopend. Sinds dien lijkt het tij te keren. De gemeenschapszin in het dorp, die al hoog was, lijkt zich te stabiliseren. Er komen enkele verenigingen bij, zoals een darts club. De Dorpsraad en gemeente hebben diverse momenten van overleg en kijken daarbij gezamenlijk naar de toekomst van het jongste dorp. In 2006 wordt besloten dat er een werkgroep komt die het 50-jarig jubileum van het dorp in 2007 gaat organiseren. Uit aanmeldingen voor de reünie blijkt dat veel oud-inwoners hun beginjaren van het wonen en pionieren in Kreileroord nog niet vergeten zijn. Terugkijkend op 50 jaar Kreileroord heb ik geleerd dat stemming en beeldvorming van een dorp worden gemaakt door hen die denken te weten wat er nodig is om veranderingen in gang te zetten zonder te overleggen met de deskundigen, lees: bewoners." Anno 2007 bestaat er van gemeentewege het ambitieuze idee om Kreileroord mee te trekken in de vaart der volkeren. Alleen nog op papier zijn de plannen te zien van het toekomstige "Kreileroord aan Zee", dat een open vaarverbinding zal hebben met het Waterpark nabij De Oude Zeug. M.a.w. de komende decennia gloort er hoop op een interessante ontwikkeling naar leef baarheid en woongenot voor de bewoners van het "gouden" dorp Kreileroord. Het in 1964 geopende dorpshuis te Kreileroord. 14

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2007 | | pagina 16