TOEN: 50 JAAR GELEDEN Kerk ingewijd Televisie nog geen gemeengoed Niet op te lossen Dijk gesloten Schuilplaatsen op de dijk Eredoctor Voormalige burgemeesterswoning Abe Lenstra In deze rubriek doen wij verslag van feiten en gebeurtenissen die 50 jaar geleden, (dus in dit geval in 1956), plaatsvonden in de Wieringermeer. Als bron gebruikten wij de Wieringermeerbode. Op 6 sept.1956 werd de Christus Koning-kerk te Wieringerwerf op plechtige wijze geconsecreerd door Mgr. J. P. Huijbers, bisschop van Haarlem. De interlandvoetbalwedstrijd Zwitserland - Nederland in september 1956 werd door velen via de televisie bekeken in café "De Maaier". Een en ander werd verzorgd door H.L. Posthumus te Wieringerwerf. Heel moeilijk was het voor de bezoekers van de Mitos- tentoonstelling te Slootdorp georganiseerd door de plaatselijke middenstand, om de gevraagde slagzin samen te stellen. Er waren slechts negen inzendingen, die alle fout waren. Achteraf wel logisch als je de bedoelde slagzin leest: "Wat u ook ziet in Schagen, Den Helder of in 't Zand. Dat alles biedt u ook de Slootdorper middenstand". Op 13 september 1956 werd de dijk van Oostelijk Flevoland gesloten. De ANWB verzoekt in 1956 aan Rijkswaterstaat om betonnen schuilgelegenheden voor weg gebruikers, (fietsers en bromfietsers) op de Afsluitdijk aan te brengen. Deze schuilplaatsen zijn er nooit gekomen. Misschien kan er in de toekomst gescholen worden bij één van de woningen, die de rijksbouwmeester op deze dijk heeft gepland. Minister S. Mansholt kreeg op 9 oktober 1956 de bul uitgereikt behorende bij het eredoctoraat in de landbouwkunde aan de Landbouwhogeschool te Wage- ningen. Eind 1956 wordt de voormalige burgemeesterswoning aan de Poststraat te Middenmeer verbouwd tot Witte Kruis-wijkgebouw. Op initiatief van de schoen handelaar Jac. W. Lut te Middenmeer kwam Abe Lenstra eind 1956 naar de Kop van Noord- Holland om de door hem ontworpen voetbalschoen te demonstreren TJs Abe arriveert a.s. donderdag middag 2 uur in Concordia (zaal Half weeg)' te Hippoïytushoef, het geen ons heden door hem telefo nisch werd medegedeeld. Het ligt in de bedoeling dat hij hier de ge hele middag en avond een demon stratie geeft met de. door hem zelf ontworpen voetbalschoen, De organisatie van deze show, welke tot en met zaterdag duurt, iigt bij de heer Jac. W. Lut, schoenhandelaar te Middenmeer. Voor verdere gegevens verwijzen wij U naar een advertentie in dit blad. 37

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2006 | | pagina 39