Wieringermeer: muggen in huizen: dito in stallen 1:4 Oude land: muggen in huizen: dito in stallen 1 400. Een mug, die een huis verlaat om eieren te leggen, heeft dus in de Meer 100 x grootere kans om weer in een huis terecht te komen dan op het oude land. Verpachting van de jacht. Krachtens artikel 13 van de Algemeene Pachtvoorwaarden voor de Wieringermeer is het recht van de jacht op de gronden en wateren aldaar gereserveerd en de bevoegdheid voorbehouden deze door een daarvoor in te stellen jachtcommissie te doen verpachten. Aan de opbrengst van de jacht wordt een bestemming gegeven in het algemeen belang van den landbouw in de Wieringermeer. Tot leden van de jachtcommissie werden benoemd de heeren P.CJ. Peters, Burgemeester van Medemblik, C.L. de Bruijn, Secretaris van de directie van de Wieringermeer en Mr. A.F. Kamp, Commies der directie. De wildstand heeft zich sedert het droogvallen van de Wieringermeer aldaar gestadig ontwikkeld. Teneinde echter een overmatige uitbreiding en daardoor het toebrengen van schade aan de gewassen tegen te gaan, was het wenschelijk het recht van de jacht te verpachten. De Wieringermeer werd daartoe in 10 jachtvelden verdeeld met een varieerende grootte van elk jachtveld tusschen 1416 en 2843 ha. Aan het einde der verslagperiode waren 8 jachtvelden voor den tijd van 3 jaren verpacht, terwijl omtrent de overblijvende twee nog onderhandelingen werden gevoerd. De opbrengst van de jacht kan op circa 20 cent per ha worden gesteld. De pachters zijn verplicht teneinde strooperij tegen te gaan, zelf voor het noodige toezicht te zorgen. Polderdag. Ook dit jaar is door de Dorpscommissie een Polderdag georganiseerd op den Zaterdag volgende op den herdenkingsdatum van het droogvallen van de Meer. De feestelijkheden werden te Slootdorp gehouden. Subsidie behoefde niet te worden gevraagd, terwijl uit het batig saldo een toelage werd verstrekt voor een kinderfeest op Koninginneverjaardag. Het feest had een geanimeerd verloop en heeft andermaal aan de verwachtingen beantwoord. De gecombineerde maai-dorschmachine in werking MBT 34

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2006 | | pagina 36