De pachtprijzen werden voor elk bedrijf afzonderlijk vastgesteld en liepen uiteen van fl. 25,- tot fl. 50,- in het eerste, en fl. 50,-tot fl. 75,- in het zesde pachtjaar. De verpachting geschiedde ondershands, doch aan de gelegenheid tot pachten werd in ruimen kring bekendheid gegeven. Voor de eerste en derde serie meldden zich 137, voor de tweede serie 53 gegadigden aan. De belangstelling was derhalve groot, een nauwgezet onderzoek van de gegadigden bleek onmiddellijk reeds een belangrijk aantal niet in aanmerking te kunnen komen, omdat ze financieel niet in staat konden worden geacht een bedrijf behoorlijk te exploiteeren. Naast bovenbedoelde bedrijven werd een boerderij verpacht aan de Stichting tot opleiding van Joodsche uitgewekenen „Joodsche Arbeid" te Amsterdam voor den tijd van 3 jaren. Deze boerderij is gelegen aan den polderingang bij Nieuwesluis en omvat een oppervlakte van 90.84.10 ha. De pachtprijs bedraagt het eerste en tweede pachtjaar fl. 25,-, het derde pachtjaar fl. 35,- per ha. De pacht eindigt 31 October 1936. Brand. Op 1 October 1934 ontstond door onbekende oorzaak brand in een boerderij (N°. 20) aan den Koggenrandweg, waarin eenige machines waren ondergebracht en een hoeveelheid granen lag opgeslagen. Een dorschmachine, wat klein materiaal en een gedeelte der granen werden een prooi der vlammen. De boerderij was tegen brandschade verzekerd, de rest niet. De aan inventaris en producten toegebrachte schade wordt geschat op ongeveer fl. 10.500,-. De brandweer is in het afgeloopen halfjaar tweemaal gealarmeerd, nl. in den nacht van 8 op 9 September en van 1 op 2 October 1934. Slechts in het laatste geval werd water gegeven. Uit het optreden is gebleken, dat het personeel vertrouwd is met de werkzaamheden met de brandspuit. Nadat de wenschelijkheid was gebleken op de brandspuit een verbandtrommel aanwezig te hebben, is deze bij het Oranje Kruis te Zaandam aangevraagd en welwillend door deze vereeniging gratis verstrekt. Vuilophaaldienst. Besloten is tot den aankoop van een nieuwen vrachtwagen, Ford, 4 cylbij den plaatselijken dealer te Middenmeer, voor het ophalen en vervoeren van huisvuil, tevens als tractie van de brandspuit en ten gebruike bij de Dorpswerken. Malariabestrijding. In het tweede halfjaar 1934 zijn periodiek bijeenkomsten gehouden door degenen, die op verschillend malariaterrein in de Wieringermeer werken, onder leiding van de Commissie voor de Volksgezondheid en in nauw contact met de inspectie van de Volksgezondheid. De werkzaamheden, in hoofdzaak uitgevoerd door den assistent-werkman, in dienst van de directie, bestonden uit: Regelmatige controle in de Wieringermeer van een bepaald aantal, huizen en stallen, waar de muggen worden geteld ter vergelijking met een bepaald aantal woningen en hokken op bet oude land. Nagegaan werd de verhouding tusschen het aantal anopheles in de huizen en de bijbehoorende hokken. Deze verhouding was dit jaar ongeveer gelijk aan die in 1932 en 1933: 33

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2006 | | pagina 35