Regeringsdelegatie Het is toen een paar voorgekomen dat een regeringsdelegatie de Wieringermeer bezocht en ook naar de "Oostwaard" kwam. De heer Ruud Smit verzorgde dan in het gebouw een warme maaltijd. Naar zijn adviezen mocht ik dan koken. Voor de tafelbediening liet hij dan zijn ober Herman Neep komen. Militairen in de oogst Het zal zomer 1946 zijn geweest dat militairen enige weken werden ingezet voor oogstwerkzaamheden. Voor hen werd in de keuken "Oostwaard" door militaire koks gekookt. Het vergde organisatorisch wat aan- en inpassen. Uitgaan Als personeel hebben we veel plezier gehad op de dansavonden bij café Boersen in Wieringerwaard. Ook de plaats Hippolytushoef was in trek. Verder herinner ik mij de bezoeken aan de grasbaanraces in Alkmaar en Hoorn. Telefonie Alle telefonie liep over een kantoor in Slootdorp. Gespreksaanvragen vanuit "Oostwaard ging via een wandtelefoon met draaihendel. Afsluitend Zo heb ik vanuit mijn herinnering de grote lijnen van de Oostwaardperiode op schrift proberen te zetten. Zeker bewust van de achtergrond heb ik al met al een mooie tijd gehad in de Wieringermeer en blijft het een deel van mijn leven met een aparte tint. In de zomer van 1948 ben ik er wegens ziekte een aantal weken tussenuit geweest. Later in dat jaar vertrok ik vanwege een andere functie als aflos- beheerder in diverse kampen. Tenslotte enige namen van personeelsleden en anderen uit die tijd. Leiding beheer: J. Markenstein Jan Beier Henk Versluis Dirk Gaasterland de eerste beheerder, later andere functie buiten de Wieringermeer. opvolger van Markenstein. In 1947 beheerder van kamp Oude Zeug. volgde Jan Beier op in 1947. kreeg na Henk Versluis de leiding in de keuken. 29

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2006 | | pagina 31