Te Middenmeer werden in 1946 hersteld: 5 middenstandswoningen; 8 arbeiderswoningen; 13 woon-winkelhuizen; 1 bankgebouw annex woning; 2 werkplaatsen; 8 pakhuizen en magazijnen; 1 kerk. De herbouw van de pakhuizen genoot voorrang i.v.m. de berging van de oogst. In Slootdorp werden in hetzelfde jaar hersteld: 7 middenstandswoningen; 2 arbeiderswoningen; 6 woon-winkelhuizen; 1 werkplaats; 2 pakhuizen en 1 kerk. In Wieringerwerf waren vóór 1 januari 1947 hersteld: 1 middenstandswoning; 2 werkplaatsen en 6 pakhuizen, loodsen of magazijnen. BEPLANTINGEN Door de onderwaterzetting is het grootste gedeelte van de beplantingen in de Wieringermeer verloren gegaan. Slechts op enkele plaatsen langs de randen van de polder is het houtgewas gespaard, terwijl hier en daar enige grotere populieren en wilgen zijn blijven staan. Van de verschillende houtsoorten was het alleen de eik die zich enigermate herstelde. De gezaaide eik bleek het meeste herstellingsvermogen te bezitten. Uit het in de grond achtergebleven zaad vormde zich een natuurlijke opslag van els, vogelkers, berk en vlier, wat lijsterbes en meidoorn, terwijl op verschillende plaatsen brem voorkwam. De bezetting was echter te plaatselijk om er bos van te verwachten. Van de sierheesters bleek de Tamarix op verschillende plaatsen de ramp te hebben overleefd. Zodra hiervoor arbeiders beschikbaar waren werd begonnen met het opruimen van de dode beplantingen. Langs de wegen en in de bossen en bosjes werd het hout afgekapt. Reeds in het voorjaar van 1946 werd met de herbeplanting begonnen. Daartoe werd de kwekerij te Middenmeer, ongeveer 4 ha groot, bewerkt en volgezet met 1-jarig plantsoen. Te Robbenoord werd op de kavels F 4 en L 40 voormalig bos omgeploegd en plm. 6 ha als kwekerij ingericht. Op de begraafplaats in Middenmeer werd de beplanting opnieuw aangelegd, de grasmat hersteld en de paden schoongemaakt. B. Overige particuliere eigendommen 21

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2006 | | pagina 23