Objecten van andere publiekrechtelijke lichamen Door het Staatsbosbeheer werd aan de Hippolytushoeverweg op kavel F 7 een woning voor een voorwerker gebouwd. Voor de telefoondienst werd in Middenmeer een dienstkringgebouw gesticht. Aan architect Duintjer werd door de provincie Noord-Holland en het heemraadschap De Wieringermeer opgedragen plannen voor de herbouw van de dubbele brugwachterswoningen nabij de Alkmaarse- en Middenmeerbrug. Ook moest hij de bedieningshuisjes ontwerpen voor deze beide bruggen en tevens voor de Schagerbrug. Eigendommen van particulieren In juli 1946 werd door de stichting in eigen beheer een begin gemaakt met de herbouw van 95 van de verwoeste woningen van deze stichting in Wieringerwerf. Tijdens de bouw van deze woningen verzocht de stichting aan het gemeentebestuur, in afwijking van de gemeentelijke bouwverordening, de verdiepinghoogte van deze woningen te willen bepalen op 2,50 m, zoals inmiddels reeds tot uitvoering was gebracht. De raad van de gemeente besloot afwijzend op dit verzoek te beslissen. Bij besluit van het College van Algemene Commissarissen van 3 november 1946 werd de gemeentelijke bouwverordening op dit punt voor de woningen te Wieringerwerf buiten werking gesteld. De bouw van deze woningen werd door deze kwestie ernstig vertraagd. De bouwplannen van de stichting voor woningen te Middenmeer en Slootdorp konden in 1946 voorshands niet worden goedgekeurd vanwege ernstig gebrek aan bouwmaterialen. Herbouw van woningen in Wieringerwerf, 1946 A. Eigendommen van de Stichting Bouwbureau "de Wieringermeer" 20

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2006 | | pagina 22