De elektrische installaties van de boerderijen en woningen werden, wat de weinig beschadigde panden betreft, geheel gereviseerd, terwijl in vele gevallen grote gedeelten van de installaties werden vernieuwd. Het onder spanning brengen van de nieuwe en gereviseerde installaties hield gelijke tred met de stroomvoorziening in de hoofdkabels. De voorbereiding van de bouwplannen ondervond veel vertraging door gebrek aan geschoolde tekenaars. Bovendien bleek het aanvankelijk niet mogelijk uit België tijdig de benodigde gegolfde platen te importeren, terwijl de platen van Nederlands fabrikaat van een ander formaat waren, zodat deze niet gebruikt konden worden voor het herstel van beschadigde boerderijdaken. Teneinde de werkzaamheden niet te stagneren, werd besloten enkele daken te slopen en met het afgekomen materiaal de overige beschadigde daken te herstellen. De op deze wijze gesloopte daken werden van een rieten bedekking voorzien. Gemeentelijke objecten Om te voorzien in de behoefte aan ruimte voor het gemeentebestuur en de gemeenteadministratie werd te Lutje-Kolhorn binnen het gebied van de gemeente een noodraadhuis gebouwd. De bouw hiervan werd in regie uitgevoerd door de N.V. v.h. A. Kingma te Leeuwarden. De kosten bedroegen f. 37.296,89. Voorts werd er voorjaar 1946 een noodschool gebouwd te Slootdorp, waarin beide scholen, zowel de Christelijke Nationale School als de Wieringermeerschool, voorlopig konden worden ondergebracht. In Middenmeer werd niet veel later een noodschool ingericht in de Ned. Hervormde kerk. Vanwege de beperkte ruimte in deze kerk werden de plannen tot herbouw van definitieve schoolgebouwen bij voorrang uitgewerkt. Het waren de architecten van de scholen van destijds die deze scholen weer ontwierpen. De bouw van de meeste lagere scholen werd in de loop van 1946 aanbesteed. De Wieringermeerschool te Wieringerwerf en de Christelijk Nationale School te Slootdorp volgde pas in 1947 vanwege materiaalgebrek. De veldwachterswoningen te Slootdorp en Middenmeer werden in 1946 hersteld, evenals het gymnastiekgebouw te Middenmeer. Dit laatste gebouw werd in eerste instantie gebruikt door het Staatsbedrijf der Posterijen, Telegrafie en Telefonie, de Plaatselijke Bureauhouder van de Voedselcommissaris voor Noord-Holland, de Distributiedienst en de Nederlandse Algemene Keuringsdienst voor waren. De herstelde veldwachterswoning te Middenmeer werd door de gemeente ter beschikking gesteld van de burgemeester. Op 29 november 1946 vond de aanbesteding plaats van de herbouw van de noodslachtplaats te Slootdorp. 19

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2006 | | pagina 21