augustus 1932 naar de Wieringermeer konden komen. Ik denk dat Mej. Oslder wel wat gewend was, en dat ze verder keek dan de rommel in de keuken. Op die voorlichtingsavond in Klundert had vader met Stange uit Dinteloord gesproken, die al eerder in de Wieringermeer had gewerkt. Ook Stange mocht met zijn gezin de overstap naar de Wieringermeer maken. Na overleg met elkaar spraken de mannen af om samen een verhuiswagen te huren. Het was een hele reis naar de Wieringermeer. Het leek wel emigreren. De chauffeur van de verhuiswagen was nog nooit verder geweest dan Rotterdam en in 1932 waren de wegen ook nog niet zo goed. Wij als kinderen vonden het prachtig. We zagen voor het eerst van ons leven de duinen en de zee, want we gingen via Schoorl, Callantsoog, Schagen en Wieringerwaard naar de nieuwe polder. We kwamen daar uiteindelijk aan in Slootdorp, toen nog Sluis I genoemd. In Slootdorp woonden ook mensen afkomstig uit Zwingelspaan en moeder zei:"Laten we hier maar blijven wonen". Maar dat ging niet door. Wij moester verder naar Sluis III, het latere Middenmeer, waar we eerst nog met een pont het kanaal moesten oversteken. We kregen de woning Havenstraat 20 toegewezen. Op nummer 23 in diezelfde straat was mej. Olsder aanwezig om ons op te vangen. We kregen daar koffie en brood. We konden op hetzelfde adres ook ledikanten kopen. Dat was wel nodig, want in Brabant hadden bedsteden en alleen op zolder twee ledikanten. We kwamen te wonen tussen twee gezinnen, die beide afkomstig waren uit Friesland. Daardoor kon moeder niet even een buurpraatje maken, want ze kon ze niet verstaan. Moeder had in het begin erg veel heimwee. Het leven in Brabant was ook heel anders. Daar slachtten we elk jaar twee varkens en brood bakte moeder zelf en we haalden melk bij een boer, of we hadden een geit. Nu kwamen de slager, de bakker, de melkboer en de kruidenier aan de deur. Wij, de kinderen, hadden de eerste maanden in Middenmeer geen school. We speelden eigenlijk op de bodem van de zee. Overal vonden we mooie schelpen. We mochten overal gaten graven en spelen. Alleen de Havenstraat was er nog maar, en in de Torenstraat begonnen ze net te bouwen. Toch moesten we op een geven moment naar school. Er werd les gegeven door meester Boersma en juffr. Heijt in de woningen nr. 4 en 5 in de Havenstraat. Op de nrs. 24 en 25 werden kerkdiensten gehouden. 12

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2006 | | pagina 14