UITNODIGING. Het bestuur nodigt u uit voor een bijeenkomst op dinsdag, 3 april 2007, te 20.00 uur, in De Oude Beurs, Brugstraat 1, te Middenmeer. Op deze bijeenkomst zal de heer Johan Merienboer een lezing houden over een oud-polderbewoner, de heer Sicco Mansholt, waarover hij tevens een boek schreef. Sicco Mansholt wilde graag planter in Nederlands Indië worden maar na twee jaar keerde hij teleurgesteld weer terug. Inmiddels had zijn broer Dirk een pachtbedrijf in onze polder gekregen en vertrok ook Sicco naar de Wieringermeer om bij zijn broer te werken en ondertussen zich in te laten schrijven voor ook een boerderij in de nieuwe polder. Zijn poging slaagde en dus werd ook Sicco pachter. Maar op 17 april 1945 kwam de polder onder water te staan en het gezin moest als iedereen de boerderij verlaten. Reeds in juni van dat jaar werd hij minister van Voedselvoorziening, Landbouw en Visserij. Enkele jaren later kwam hij als zodanig bij de EEG in Brussel. Na zijn pensionering maakte hij een jarenlange zeiltocht en keerde in 1983 weer terug in zijn mooie verbouwde boerderij in Drente waar hij tot zijn overlijden in 1995 woonde. Het belooft weer een interessante avond te worden en daarom rekenen wij op veel belangstelling. Met vriendelijke groet, Het bestuur. sj£s BOUWBEDRIJF TH O BI AS DE JONG BV •vastgoed adviseurs nieuwbouw verbouw eigen keuringsstation onderhoudswerken betonwerken eigen timmerfabriek eigen constructieafdeling DDC □□I Slootvaartweg 1, 1774 PC Slootdorp, Tel. (0227) 58 12 94, fax (0227) 58 13 94 GARANT

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2006 | | pagina 10