VAN DE REDACTIETAFEL De uitdaging was niet erg groot om tijdens de tropische weken in de afgelopen maand juli de pen op te pakken om een Kroniek vol te schrijven. Vandaar dat dit nummer niet in augustus maar in september verschijnt. Het is overigens toch al moeilijk om in de vakantieperiode de nodige contacten te leggen die moeten bijdragen tot het realiseren van een lezenswaardige Kroniek. "Niet thuis", geven de deurbel en de telefoon dan geregeld aan. En ook de mensen van de drukkerij hebben in die periode vakantie. Desondanks zijn we erin geslaagd u weer een volle Kroniek aan te bieden. Door een foutje in de communicatie met de drukkerij verscheen in de vorige Kroniek, nr. 43, niet de aangepaste colofon. Deze keer dan maar, met de namen van de nieuwe bestuursleden, gekozen in de ledenvergadering van eind vorig jaar. 1 juli 1941 (65 jaar geleden) werd de Wieringermeerpolder officieel van overheidswege de gemeente Wieringermeer. In dit nummer daarom een algemeen verslag over de Wieringermeer en in de volgende Kroniek van december een verslag over het bestuur en het besturen van de Wieringermeer van 1 juli 1941 tot heden. Verspreid in deze Kroniek leest u berichtjes met betrekking tot de opbouw van het vierde dorp "Kreileroord", alweer 50 jaar geleden. Deze keer treft u naast de bekende rubrieken en vervolgartikelen, zoals de tweede drooglegging en de wederopbouw van de Wieringermeer (deel III) een beschrijving aan van het Transportbedrijf Van Wieren te Middenmeer, dat dit jaar al 72 jaar in de Wieringermeer aan de weg timmert. Een hecht familiebedrijf met waardevolle contacten met diverse verenigingen en organisaties in de polder. Wij wensen u veel leesplezier. Namens de redactie, Wil Datema.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2006 | | pagina 5