Het plan voor de bouw van 40 woningen door de gemeente De voorzitter deelde mede dat het zich laat aanzien dat de moge lijkheid binnenkort aanwezig kan zijn dat tot de bouw van 40 wonin gen (18 te Wieringerwerf, 16 te Middenmeer en 6 te Slootdorp) mag worden overgegaan. De raad verleende volmacht voor het hou den van een ondefhandse aanbe steding zodra de vereiste goedkeu ring zal zijn verkregen. Bejaardencentrum De voorzitter merkte op dat er op 2 juli a.s. een vergadering zal worden gehouden inzake de kwes tie „bejaardencentrum", waartoe diverse personen uit de gemeente zijn uitgenodigd. Spr. wekte de raadsleden op deze vergadering te bezoeken. Onderwijs Het bedrag der subsidie voor de kleuterschool te Wieringerwerf werd vastgesteld op 73 x f 25,- f 1.800,-; de subsidie voor de kleu terschool te Slootdorp werd be paald op 45 x f 25,- f 1.125,-. De R.K. schoolvereniging ver kreeg de. medewerking van de raad voor de aanschaffing van leerlin gensets ten behoeve van de school voor lager onderwijs te Midden- meer. De gebruikelijke vergoedingen ingevolge de lager-onderwijsw'et 1920 voor het jaar 1955 werden vastgesteld. Tijdelijke huisvesting der Rijkspolitie in het raad huis In afwachting van de totstand koming van een groepsbureau der Rijkspolitie te Wieringerwerf, ging de raad accoord met een voorstel van B. en W. om tijdelijk het bu reau der Rijkspolitie, groep Wie- ringermeer, te huisvesten in t het raadhuis. Eén kamer zal woirden verhuurd voor f 520,- per jaar, incl. de kosten van verlichting, verwar ming en schoonhouden. 45

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2006 | | pagina 47