Een eigen bankrekening Dorp IV wordt KREILEROORD Het is nog maar 50 jaar geleden dat de handelingsonbekwaamheid van de gehuwde vrouw werd opgeheven. Sinds 1 juni 1956 kan de gehuwde vrouw een eigen bankrekening openen, een betrekking aannemen of een bedrijf beginnen. De vrouw kreeg tevens medebeslissingsrecht tot koop en verkoop van onroerend goed. De eerste wielerronde Lang wordt er in de gemeenteraads vergadering gediscussieerd over de naam van het vierde dorp in aanbouw. Uiteindelijk legt de meerderheid van de Raad zich neer bij de naam Kreileroord. De bevolking werd betrokken bij de naamgeving. Dokter Tamsma te W'werf won met zijn "Kreileroord" de uitgeloofde prijs. (Zie ook het artikel "Wiron zoals het eens was" elders in deze Kroniek.) In het dorp waar op 17 augustus 2006 de start plaats vond van de eerste etappe van de Enecotour werd in juli 1956 de eerste wielerronde verreden. Dit criterium werd in opdracht van de Zakenclub Wieringerwerf georganiseerd door de Wielerclub van Wieringen. De Ronde van Nederland met renners als Van Est, Schulte Voorting, Wagtmans en Koblet doorkruisten de Wieringermeer op 8 augustus van dat jaar. Nieuwe ambtswoning In juli 1956 verhuisde burgemeester Omta en echtgenote van de Poststraat in Middenmeer naar de nieuwe ambtswoning Terpstraat 50 te Wieringerwerf. Bedrijfsovername De gebroeders Meeuwsen te Slootdorp namen de optiek en drogisterij van de heer P.J. Smit aan de Brugstraat te Middenmeer over, (half augustus 1956). De eerstgenoemden deden hun levensmiddelenbedrijf te Slootdorp over aan de heer I Boot, kruidenier te Dirkshorn. Enkele besluiten van de Raad eind juni 1956 Zie de pagina hiernaast 44

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2006 | | pagina 46