TOEN: 50 JAAR GELEDEN 350 jaar Rembrandt Er is dit jaar min of meer sprake van een Rembrandt-hype met o.a een musical, waarin zijn leven en werken wordt bezongen. Vijftig jaar geleden werd Rembrandts geboortedag (15 juli 1606) gevierd met het tentoonstellen van zijn etsen, tekeningen en schilderijen in Amsterdam, Rotterdam en Leiden. De Wieringermeerbode van zaterdag 5 mei 1956 plaatste naast een artikel over Rembrandts leven en werken een overzicht van de geplande tentoon-stellingen. Rembrandt-tentoonstellingen Nieuwe kunststof In 1956 werd TERLENKA-kunststof voor het eerst geproduceerd, een kreukvrije stof, zeer geschikt om herenkostuums van te maken. "De grondstof voor de vervaardiging van TERLENKA is paraxyleen, een product van de olieindustrie", meldt de redacteur van de Wieringermeerbode. Pakhuis wordt garagebedrijf Het voormalige pand "Zadenvriend" aan de Havenweg, (W'werf-Zd) wordt omgebouwd tot Ford garagebedrijf door de heer A. Groot uit de Heerhugowaard. Het bedrijf is officieel A-dealer van automobielen en B-dealer van Fordtractoren. Witte Kruis-wijkgebouw 16 juni 1956 werd het Witte Kruis wijkgebouw aan de Prof. Grandpré- Molièrestraat te Wieringerwerf officieel geopend door burgemeester F. Omta. Het hoogste punt bereikt Op 4 juli werd het hoogste punt bereikt van de eerste in aanbouw zijnde woningen in toen nog dorp IV, (Kreileroord) In deze rubriek doen wij verslag van feiten en gebeurtenissen die 50 jaar geleden, (dus in dit geval in 1956), plaatsvonden in de Wieringermeer. Als bron gebruikten wij de Wieringermeerbode. 18 Mei5 augustus: Tentoon stelling van schilderijen en etsen van Rembrandt in het Rijksmu seum te Amsterdam. 17 Mei5 augustus: Tentoon stelling van tekeningen van Rem brandt in Museum Boymans te Rotterdam. 1 Juni3 september: Tentoon stelling van schilderijen en teke ningen van Rembrandt en zijn tijdgenoten in het Stedelijk Mu seum „De Lakenhal" te Leiden. - 8 Augustus21 october: Ten toonstelling van schilderijen en et sen van Rembrandt in Museum Boymans te Rotterdam. 8 Augustus21 october: Ten toonstelling van tekeningen van Rembrandt in het Rijksmuseum te Amsterdam. 1 Juni1 october: Tentoonstel ling van originele tekeningen, re producties en foto's van Amster dam en omgeving, zoals Rem- brandt en zijn tijdgenoten die za- I gen, in Museum Het Rembrandt- I huis te Amsterdam. 43

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2006 | | pagina 45