58 59 87 90 30 30 44 56 19 34 38 55 Ter voorkoming van noodeloos uitrukken bij verbranding van kaf of afval bij de boerderijen zijn aan de bedrijfsleiders kaarten uitgereikt om bij evenbedoelde gelegenheden tijdig aan de hoofdbrandmeesters te zenden, met opgave van datum en plaats waar de verbranding zal geschieden. MAATSCHAPPELIJK LEVEN. Reeds terstond na de vestiging van gezinnen deed ook het vereenigingsleven in den Wieringermeerpolder zijn intree. Hieronder wordt een overzicht gegeven van hetgeen op verschillend gebied bestaat: ALGEMEENE ONTWIKKELINGSAVONDEN. Hieronder volgt een overzicht van de gehouden lezingen en de daar-ivoor getoonde belangstelling; een en ander was door de Dorpscom-imissie georganiseerd. Als sprekers traden verschillende ingezetenen op. Onderwerp: Spreker: Aantal toehoorders: Slootdorp Middenmeer Hoe komt de krant tot stand? Hoe en waar wordt rubber geproduceerd en wat doen wij ermee? Mr. A. F. Kamp Ir. B. Prummel Iets uit het leven van den Ds. J. C. Fischer Indischen Volksleider Ghandi. Landbouw en veeteelt in Y. M. de Jong Canada, speciaal in de prairieprovinciën. Het wondere leven der bijen.C. P. Vergouwen Ervaringen op Spaansche Jhr. Ir. H. J. van ontginningen. Kretschmar van Veen 26 26 Gemiddeld aantal toehoorders: VRIJWILLIGE BRANDWEER. De brandweer is eenige malen uitgerukt. Op 23 Maart 1934 werd hulp verleend bij een brandende keet; het vuur was spoedig gebluscht; een aangrenzende schuur kon behouden blijven. Een brandende mest-.vaalt werd op 7 Mei 1934 gebluscht. 38

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2006 | | pagina 40