NOODLANDINGSTERREINDaar ten Noorden van het IJ zeer weinig geschikte landingsterreinen voor vliegtuigen zijn, werd een nood landingsterrein voor vliegtuigen ingericht op de kavels H.10 en 11 (noordzijde Westermiddenmeerweg). De grootte van het terrein is 600 x 725 meter, zoodat het een zeer behoorlijk landingsterrein is. Het terrein werd voorloopig ingezaaid met klaver en voor vliegtuigen kenbaar gemaakt door het neerleggen van witte borden op de hoeken van het terrein. Aangezien de drainsleuven zich nog eenigszins zullen zetten, is het de bedoeling, de klaver in den winter van 1934/35 of 1935/36 onder te ploegen en daarna het terrein, na egaliseering, definitief met gras en klaver in te zaaien. BOERDERIJENBOUW. De boerderijtypen m worden gedekt met riet, behalve de woning, welke een pannen bedekking krijgt. De typen n worden geheel met pannen gedekt. Hoewel de rietprijs belangrijk is opgeloopen, is het in econo-imisch opzicht nog juist mogelijk gebleken deze fraaie Hollandsche dakbedekking in concurrentie met de pannen te blijven toepassen. Aan de boerderij, welke in Slootdorp is gebouwd, werd de naam gegeven van Koningin Emma-Hoeve. Deze boerderij wordt gedurende de zomermaanden ter bezichtiging gesteld van het publiek, dat tevens een in de boerderij ingerichte tentoonstelling, den opbouw van den nieuwen polder betreffende, kan bezichtigen. H. M. de Koningin vereerde deze boerderij op 9 Juni 1934, den dag van opening der tentoonstelling, met een bezoek. De onderhoudswerken aan boerderijen bleven tot kleinigheden beperkt. Bij de eerste 20 boerderijen werden de groote, schuifdeuren aan gietijzeren hangrollen opgehangen. Na betrekkelijk korten tijd waren zij echter zoodanig ingeloopen, dat vervanging noodzakelijk bleek. Door bijzon-idere tegemoetkomendheid van de Elfafabrieken, die ook de gietijzeren rollen hadden geleverd, werden deze slechts met geringe kosten ver-ivangen door rollen van getrokken staal, die tot heden uitstekend voldoen. Op 55 bedrijfsgebouwen werden de benamingen aangebracht door middel van zinken borden met geschilderd opschrift. 37

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2006 | | pagina 39