bemoeienis van de wetenschappers uit Wageningen werd de Oostwaardhoeve hierin de grote voorloper. De Oostwaardhoeve heeft met haar beproevingen van machines en de ontwikkeling van nieuwe machines en of onderdelen daarvan nationale en internationale faam verworven. De belangrijkste wapenfeiten op dit terrein worden in het boek duidelijk beschreven. De Oostwaardhoeve is met haar tijd meegegaan, met het gevolg dat het bedrijf zich de laatste jaren minder richt op de technische aspecten van de landbouwwerktuigen, maar meer op zaken betreffende het milieu, (vermindering van gebruik van gewasbeschermingsmiddelen en reiniging van vervuilde waterbodems d.m.v. de teelt van biomassa) en de informatie- en besturingstechnologie, (GPS). Dankzij de inzet en steeds weer nieuwe ideeën van de directeuren C. den Otter en P. Goedbloed is de Oostwaardhoeve voor de Wieringermeer behouden gebleven, ondanks vele pogingen om het bedrijf te verplaatsen naar een meer centrale plek in Nederland. Het boek "65 jaar Oostwaardhoeve" is een zeer waardevol document geworden over de historie van onze Wieringermeerpolder en de ontwikkeling van de landbouwmechanisatie in Nederland. Het boek, 250 pagina's met vele foto's verlucht, kost 15,00 en is verkrijgbaar bij Oostwaardhoeve V.O.F., Nieuwesluizerweg 41B, 1774 PE Slootdorp, tel: 0227-577341, fax: 0227-577247 of e-mail: info@oostwaardhoeve.nl en bij boekhandel De Duizendpoot te Middenmeer. imag-dlo 34

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2006 | | pagina 36