Weer nieuw elan Met nieuw elan start het bedrijf vanuit de nieuwe accommodatie, in 1949, inmiddels losgekoppeld van het oorspronkelijke bedrijf in Friesland, (Broer Dirk emigreerde naar Canada), onder de naam "Transportbedrijf K. van Wieren". In 1977 als zoon Tjibbe medevennoot wordt van het bedrijf wordt het "Transportbedrijf K. van Wieren en Zn." Er is voldoende transportwerk voor het bedrijf in de polder die nog volop in wederopbouw is en waar de producten van het land wachten op transport. Het Bedrijf van Van Wieren is die jaren tot heden vooral gespecialiseerd in transport van agrarische producten. Zij doet dit voor o.a. de ZWM (huidige Agrico), de Coöperatie Wieringermeer, Haijtema B.V., de strohandelaren, de graanpakhuizen en niet te vergeten het vervoer van suikerbieten naar schepen in de haven in Middenmeer en later naar de Oude Zeug. Ook het veevervoer bleef lange tijd een belangrijke pion van het bedrijf, evenals het transport van vlas naar Zeeuws-Vlaanderen. Aan dit laatste komt een einde als in de Wieringermeer de teelt hiervan terugloopt tot bijna nul. Tot een gespecialiseerde activiteit van het Transportbedrijf van Wieren behoort het sneeuwschuiven en zoutstrooien. Zij leveren 's wintersbij nacht en ontij een enorme bijdrage aan het begaanbaar houden van de hoofdwegen in de Wieringermeer en omgeving. Wanneer in 1980 zoon Tjibbe het bedrijf van zijn vader overneemt, neemt het veevervoer zienderogen af. De veehandel vindt steeds minder plaats op de veemarkten. Deze verdwijnen rond die jaren uit Hoorn, Schagen en ook Purmerend. Dit betekende overigens geenszins een terugloop van vervoersactiviteiten Integendeel, het wagenpark van Van Wieren was in die jaren groter dan ooit. Volgens Tjibbe eigenlijk wel iets teveel van het goede. Tot een veel voorkomende activiteit in die tijd behoorde ook het vervoer van paarden en ruiters van De Wieringermeerruiters naar een spring- of dressuurconcours in den lande. Dit gebeurde met een wagen met een extra grote cabine voor zes personen. Toen de ruiters van lieverlee een eigen paardentrailer aanschaften kwam er einde aan dit vervoer dat meestal op de zaterdag plaatsvond. Een veetransportwagen van destijds van Transportbedrijf K.van Wieren. 19

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2006 | | pagina 21